Kiedy należy zdjąć folię ochronną z okien?

2020-01-22
Kiedy należy zdjąć folię ochronną z okien?
Producenci okien dachowych pokrywają szyby i profile specjalną folią zabezpieczającą. Aby zachować okna w idealnym stanie folię pozostawiamy na oknach do zakończenia remontu lub prac wykończeniowych. Decyzja taka choć wydaje się słuszna, to w rzeczywistości nie jest. Zbyt długie pozostawienie folii na oknach PCV przysparza niemałych kłopotów, dlatego lepiej nie zwlekajmy z jej usunięciem. Kiedy i jak zdjąć folię okienną?

Folia okienna dla maksymalnej ochrony

Folia okienna stosowana jest w celach ochronnych. Dzięki folii ochronnej podczas montażu, prac wykończeniowo-budowlanych czy składowania okna nie brudzą się, a mechanizmy nie ulegają zakurzeniu. Doskonale zabezpiecza ona przed uszkodzeniami mechanicznymi, zwłaszcza przed zadrapaniami, o które na budowie bądź przy instalacji nietrudno. Z racji tego folię zaleca się pozostawić na oknach na czas wykonywania wspomnianych działań, o ile okres ten nie wykracza poza ustaloną normę.

folia na oknie


Jeżeli montaż okien przewidziany jest w dłuższym odstępie czasu, folię ochronną zdejmujemy do trzech miesięcy od daty odbioru okien. Natomiast jeżeli okna montowane są od razu – folię powinniśmy usunąć w ciągu jednego miesiąca po montażu. Na czas tynkowania budynku okna dokładnie zabezpieczamy folią przed możliwymi uszkodzeniami i zabrudzeniami okuć.

Chcąc jak najdłużej cieszyć się nowymi, pięknymi oknami podejmujemy błędną decyzję o pozostawieniu folii ochronnej nawet na kilka tygodni. Nie jest to dobry pomysł. Folia ochronna może przynieść więcej szkód niż korzyści.zdejmowanie folii z okna


Folii ochronnej względów bezpieczeństwa – zarysowanie bądź zabrudzenie podczas montażu okien nie usuwamy. Bezsensowne jest również ich zdejmowanie podczas trwających w domu innych prac remontowych. Folia pozwala uniknąć wielu uszkodzeń. Folia narażona na działanie pogody, np. promieni słonecznych, potrafi znacznie mocniej przylgnąć do okna i wtedy jej usunięcie będzie czasochłonne, a w najbardziej drastycznych sytuacjach może okazać się niemożliwe.

W przypadku gdy się zagapimy i pozostawimy folię ochronną na dłużej musimy zaopatrzyć się w środki czyszczące przeznaczone do zdjęcia folii oraz musimy się uzbroić w cierpliwość. Odpowiednie preparaty są szansą na to, by pozbyć się kleju. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji warto przed montażem zapoznać się z informacjami dotyczącymi pielęgnacji okien.buduj i remontuj razem z nami

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel