Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie rodzaje taśm malarskich można wyróżnić na rynku?

2020-09-23
Jakie rodzaje taśm malarskich można wyróżnić na rynku?

Taśma malarska jest niezwykle przydatna podczas malowania ścian i innych powierzchni. Dzięki niej możemy ochronić powierzchnie, których nie planujemy pokryć farbą. Aby cały proces nie sprawił problemu, warto wybrać odpowiednią taśmę. Na rynku można spotkać wiele rodzajów produktów — taśmy malarskie PVC, karbowane, do krzywizn czy zewnętrzne, które dedykowane są prawidłowemu zabezpieczeniu powierzchni przed zachlapaniem farbą. Na które zwrócić uwagę? Nasi eksperci podpowiadają!

Na rynku można wyróżnić wiele rodzajów taśm malarskich. Wybierając wspomniany produkt warto pamiętać nie tylko o mocy kleju, szerokości, czy impregnacie zapobiegającym podciekaniu farby, ale także o odpowiednim rodzaju. Określona taśma malarska sprawi, że malowanie stanie się przyjemnością. Na jakie rodzaje taśm malarskich warto zwrócić uwagę?

Rodzaje taśm malarskich podzielone względem miejsca zastosowania

Obszar zastosowania taśm malarskich jest niezwykle istotny, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego produktu. Biorąc powyższe pod uwagę można wyróżnić następujące taśmy:

”taśmy

  • taśmy malarskie do krzywizn — ich znakiem rozpoznawczym jest wysoka elastyczność. Dzięki tej właściwości można je naklejać w trudnodostępnych i zakrzywionych miejscach. Produkt najlepiej nakładać w jednym ruchu, co wymaga od malarza odrobinę wprawy;
  • taśmy malarskie karbowane — doskonałe do oklejania zaokrąglonych elementów konstrukcyjnych. Idealnie sprawdzą się podczas oklejania łuków;
  • taśmy malarskie zewnętrzne — ich przewagą nad innymi produktami jest niezwykle mocny klej oraz materiał, z którego zostały wykonane. Jest on odporny na działanie wilgoci i warunków atmosferycznych;
  • taśmy malarskie PCV — nie nasiąkają farbą, bez problemu można je przerwać na pół, dzięki czemu da się dostosować ich szerokość do aktualnych potrzeb. Precyzyjnie zabezpieczają powierzchnię. Można zatem powiedzieć, że są to taśmy dla wymagających.

Taśmy malarskie można także podzielić względem kolorów. Z pewnością widzieliście w sklepach budowlanych taśmy żółte i niebieskie. Jaka jest między nimi różnica?

”taśmy

Niebieska taśma malarska

Niebieska taśma malarska różni się od pozostałych podwyższoną odpornością na działanie promieni UV, dlatego też można ją pozostawić na powierzchni na dłuższy czas. Odklejenie jej nawet po 3 tygodniach nie będzie skutkowało odrywaniem się farby od podłoża. Jest to zatem produkt doskonały dla tych osób, które chcą zastosować kilka warstw farby schnącej bardzo długo.

Żółta taśma malarska

Jest to produkt, który stosuje się do szybkich prac. Należy je zdejmować zaraz po pomalowaniu ścian. Wówczas można mieć pewność, że taśma malarska nie pozostawi żadnych śladów. Wybierając żółtą taśmę pamiętajcie o jej odcieniu — im ciemniejszy kolor taśmy, tym produkt został wyposażony w słabszy klej.

O czym warto pamiętać stosując taśmę malarską?

Kiedy wybierzesz już idealną taśmę malarską, przychodzi czas na jej aplikację na ścianie. Jak zrobić to poprawnie? Zanim zaczniesz naklejać taśmę, sprawdź wszystkie istotne informacje, które znajdziesz na etykiecie produktu. Z pewnością dowiesz się z niej jak mocny klej ma taśma oraz na jakie powierzchnie możesz ją naklejać — na mokre czy na suche?

”taśmy

Po naklejeniu taśmy BLUE DOLPHIN i pomalowaniu ścian musisz zdjąć wspomniany produkt. Jak to się ma do poszczególnych produktów? Taśmy papierowe należy zdejmować w chwili, gdy farba odrobinę podeschnie. Produkty impregnowane możesz zdejmować tuż po pomalowaniu ścian, kiedy te są jeszcze mokre. Taśmy z PCV mogą być zdejmowane nawet wtedy, kiedy farba dobrze wyschnie. Jak zatem widać — wybierając taśmę, trzeba zwrócić uwagę na jej właściwości. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że prawidłowo użytkujesz produkt.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-18
Jestem zadowolona w 100%, wszystko sprawnie, ludzie b mili, profesjonalizm. Polecam
2021-12-12
Wszystko ok. Polecam.
pixel