Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki komin systemowy może nosić miano najlepszego?

2021-04-14
Jaki komin systemowy może nosić miano najlepszego?


Nie da się ukryć, że komin systemowy jest jedną z ważniejszych części domu. Warto zatem dbać o niego, systematycznie konserwować, a przede wszystkim na początkowym etapie budowy domu, wybrać odpowiedni produkt. Tylko wtedy będzie można spać spokojnie. Rynek materiałów budowlanych oferuje rozmaite kominy systemowe, dlatego by wybrać ten najlepszy, często trzeba zwracać uwagę na określone detale. Szukasz dobrego komina? Zapoznaj się z naszą ściągą, a z pewnością wybierzesz najlepszy model.
Z artykułu dowiesz się:

  1. z czego składa się komin
  2. jakiej gwarancji możesz spodziewać się po producencie
  3. dlaczego warto szukać opinii na temat konkretnych systemów kominowych
  4. w jaki sposób realizuje się transport komina na budowę


komin systemowy, najlepszy komin systemowy

Nie da się ukryć, że oferta rynkowa dotycząca kominów systemowych jest niezwykle bogata. Setki modeli, wielu producentów i rozmaitych opcji. Jeżeli zatem nie chcesz spędzić kilku godzin na poszukiwaniu rzetelnych informacji nt. kominów, zapoznaj się z naszym artykułem. Ujęliśmy w nim cztery punkty, które jasno określają, na co warto zwrócić uwagę, zanim wybierzesz komin idealny.

Z czego składa się komin?

Mówiąc o budowie komina, należy nastawić się na to, że z tym może być różnie. Teoretycznie rzecz ujmując, system kominowy, żeby mógł prawidłowo działać, powinien składać się z rur ceramicznych, specjalnego uszczelniacza do rur (np. kitu), pustaków, dwóch trójników - wyczystkowego i spalinowego, wyczystki i drzwiczek. Niektóre systemy kominowe dokładnie tak wyglądają. Istnieje jednak jedno przysłowiowe “ale”. Aby nowoczesny system kominowy spełniał wymagania przepisów i użytkowników względem bezpieczeństwa, powinien jeszcze posiadać odskraplacz, który jest odpowiedzialny za zbieranie i odprowadzenie skroplin powstałych w procesie spalania paliw mokrych. Nie bez znaczenia są także dolne i górne kratki wentylacyjne, a także sznur dylatacyjny, którego zadaniem jest zabezpieczenie trójnika spalin. Komin powinien także posiadać płytę czołową, a także stożek lub daszek, którym będzie można zakończyć ten element domu. Co więcej, kupując komin, musisz pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy dostarczono z nim szczegółową instrukcję montażu.

A co z ociepleniem? Okazuje się, że nie zawsze jest konieczne. Jeśli jednak powinno znaleźć się w kominie, sprawdź, czy producent, którego wybrałeś umieścił je na całej długości komina.

komin systemowy, najlepszy komin systemowy

Jakiej gwarancji możesz spodziewać się po producencie?

Producenci systemów kominowych zazwyczaj oferują 30 lat gwarancji na produkty, które oferują. Zdarzają się jednak tacy, którzy proponują nawet 50 lat. Jeden z producentów - Plewa, oferuje nawet gwarancję dożywotnią. Jak zatem widać, nie ma w tym wypadku reguły. Jeśli chcesz wiedzieć, jaką gwarancję będziesz miał na komin, który wybrałeś, czytaj wszystkie informacje, nawet te napisane „drobnym druczkiem”. Zazwyczaj znajdziesz tutaj poniższe informacje:

  • komin musi zostać złożony dokładnie tak, jak opisuje to załączona do niego instrukcja;
  • system kominowy zawsze musi być kompletny. Oznacza to, że samodzielnie nie możesz dołączyć do niego innych elementów, które nie zostały dołączone przez producenta. Jeżeli samodzielnie dokonasz jakichś manipulacji, gwarancja nie będzie obowiązywała. Jak zatem widać - nie warto.

Dlaczego warto szukać opinii na temat konkretnych systemów kominowych?

Opinie innych użytkowników wybranego przez Ciebie systemu kominowego są niezwykle ważne. Najlepiej, jeśli popytasz znajomych, którzy wybrali tak samo jak Ty. Okazuje się bowiem, że informacje znalezione w sieci nie zawsze są rzetelne. Wiele opinii to sprytna kampania reklamowa producentów, którzy chcą sprzedać swoje produkty. Niemniej jednak pamiętaj, że w Internecie możesz także znaleźć rzetelne informacje. Trzeba tylko odrobinę poszukać w sprawdzonych źródłach.

komin systemowy, najlepszy komin systemowy

W jaki sposób realizuje się transport komina na budowę?

Komin nie jest lekkim produktem, który bez problemu zapakujesz do swojego samochodu. Kiedy kupisz wybrany system, postaraj się o jego bezpieczny transport na budowę. Najlepiej, kiedy produkt jest odpowiednio zapakowany i solidnie zabezpieczony. Powinno się go przewozić na palecie, dlatego najlepiej zamówić specjalny samochód z windą. Warto zatem zapytać o dystrybutora lub producenta o możliwość dowozu produktu na miejsce budowy. Sklep renowa24.pl, jako rzetelny dystrybutor materiałów budowlanych oferuje bezpieczny transport we wskazane przez Klienta miejsce.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-10
Wszystko jak trzeba
2021-12-02
Wszystko ok.
pixel