Jak zwiększyć izolacyjność termiczną budynku? Ciepły montaż, a okna 3-szybowe i 4-szybowe
Komfortowe użytkowanie poddasza to podstawa, na jaką zwracają uwagę właściciele budynku. Jeśli do tego dojdą jeszcze mniejsze rachunki za prąd, będzie to rozwiązanie idealne. W nowych domach zachowanie odpowiedniej termoizolacji jest stosunkowo proste, ponieważ należy przestrzegać odpowiednich przepisów. Jak jednak poprawić izolacyjność termiczną starszego budynku? Czy skorzystać z wymiany okien na nowe trzy- lub czteroszybowe, czy może postawić na ciepły montaż? Co warto wiedzieć na temat tytułowych rozwiązań?
Wybierając odpowiednie rozwiązanie, trzeba mieć zawsze na uwadze komfort użytkowania, a także odpowiednią termoizolacyjność budynku. Dlatego też warto rozważyć kilka możliwości, aby wybrać tę, która będzie najlepsza dla użytkowników domu z poddaszem mieszkalnym.
Czym jest opcja ciepłego montażu?
Decydując się na okna dachowe VELUX, dobrze jest zastanowić się nad systemowym rozwiązaniem, które sprawi, że termoizolacyjność zostanie zachowana, a i 100% satysfakcja będzie towarzyszyła użytkownikom przez wiele lat.
Decydując się na wykonanie ciepłego montażu, warto mieć na uwadze, że dzięki niemu można liczyć na energooszczędność budynku, jak również zwiększoną trwałość okien dachowych. Wykorzystanie ciepłego montażu podczas instalacji okien dachowych sprawia, że nie pojawiają się mostki termiczne, co oznacza wzrost temperatury na wewnętrznej części okna nawet o 3 stopnie. Oznacza to, że nie dochodzi do nadmiernych strat ciepła. W połączeniu z odpowiednio dobraną wnęką okienną sposób ten pozwala cieszyć się komfortem oraz trwałością okna przez wiele lat. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest także odpowiednie doświetlenie pomieszczeń, co nie jest bez znaczenia, jeśli na poddaszu znajduje się salon lub gabinet albo urządzono całe mieszkanie.
Elementy systemu BDX
Cały system ciepłego montażu BDX składa się z trzech części - ramy izolacyjnej BDX, która została wykonana z dwuwarstwowego polietylenu. Surowiec ma dwie twardości, dzięki czemu doskonale dopasowuje się zarówno do konstrukcji dachu, jak i okna. Co więcej, ta część systemy jest również odpowiedzialna za ocieplenie zewnętrznej części okna. W skład ramy wchodzą: izolacja BFX, którą montuje się wokół okna oraz rynna odwadniająca.
Trzy- i czteroszybowe okna — czego można się po nich spodziewać?
Trzy- i czteroszybowe okna dachowe to energooszczędny produkt, który od 2021 roku będzie jedyną możliwością, która pozwoli spełnić standardy, jakie wprowadzą nowe przepisy prawa budowlanego. Innowacyjne produkty, jakie oferuje firma VELUX w zakresie okien dachowych powodują, że każdy użytkownik może skorzystać z energooszczędnego rozwiązania. Pakiet trzy i czteroszybowy, bo o nim mowa, sprawiają, że użytkownicy nie tylko czują się komfortowo na poddaszu, ale również mogą liczyć na mniejsze zużycie energii, a tym samym na mniejsze rachunki za ogrzewanie.
Dlaczego trzyszybowe okna GGL są idealnym rozwiązaniem?
Okna dachowe z serii GGL mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, które osiągnięto dzięki użyciu wysokiej jakości dwukomorowych pakietów szybowych, które wsparto specjalną konstrukcją profili ThermoTechnology. Co daje połączenie trzech tafli szyby i dwóch komór, które producent wypełnił argonem? Dzięki temu rozwiązaniu obniżono współczynnik przenikalności cieplnej U do 1,1 W/m2K, a to oznacza, że już teraz spełniają kryteria przepisów, które wejdą w życie z początkiem 2021 roku. Mówiąc o oknach dachowych z serii GGL warto również nadmienić, że specjalna konstrukcja szyby nie tylko chroni użytkowników przed starami ciepła, a tym samym chłodem, ale także daje możliwość pozyskania energii słonecznej z otoczenia. Dobrze jest o tym pamiętać podejmując ostateczną decyzję dotyczącą montażu okien dachowych.
Masz pytania? Napisz do nas.
Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.