Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zadbać o prawidłową wentylację na poddaszu? Wybierz produkty VELUX i ciesz się świeżym powietrzem!

2021-07-31
Jak zadbać o prawidłową wentylację na poddaszu? Wybierz produkty VELUX i ciesz się świeżym powietrzem!

 

Nie da się ukryć, że świeże powietrze znacznie poprawia samopoczucie każdego człowieka. Dzięki niemu stajemy się nie tylko wypoczęci, ale przede wszystkim łatwiej nam zebrać myśli. Dlatego też tworząc poddasze mieszkalne, warto zadbać o prawidłową wentylację na poddaszu. Przyglądając się bowiem raportowi „Barometr zdrowych domów”, który powstał w 2018 roku, nie da się nie zauważyć, że ponad 90% czasu człowiek spędza w budynku. Jak zatem sprawić, aby mieszkanie na poddaszu było komfortowe?

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Jakie warunki należy spełnić chcąc prawidłowo wentylować poddasze?
  2. W jaki sposób jeszcze lepiej zadbać o wentylację poddasza mieszkalnego?

prawidłowa wentylacja, produkty VELUX

Nie ulega wątpliwości, że stan mieszkań i domów, w których przebywamy przez większość swojego życia, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. To, jaki mamy nastrój na poddaszu w dużej mierze reguluje poziom doświetlenia, wilgotności, a także temperatura, która akurat panuje w danym budynku. Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych czynników jest z pewnością dopływ świeżego powietrza. Tylko dobra wentylacja może sprawić, że klimat na poddaszu będzie nam sprzyjał. Jak zatem prawidłowo zadbać o ten aspekt?

Jakie warunki należy spełnić chcąc prawidłowo wentylować poddasze?

Chcesz sprawić, aby na poddaszu mieszkalnym zawsze było świeże powietrze? Najprostszym sposobem na wentylację będzie otwarcie okien dachowych. Umożliwi to przewietrzenie wszystkich pomieszczeń. Niestety sposób ten nie sprawdzi się, kiedy na horyzoncie pojawiają się opady atmosferyczne — deszcz, śnieg, czy grad. Co zrobić wówczas? Jak wentylować poszczególne pokoje? Jest na to sprawdzony sposób.

Jeżeli dopiero budujesz lub adaptujesz poddasze mieszkalne, już w projekcie zaznacz, aby zainstalowano na nim okna dachowe z wentylacją. Właśnie one zapewnią Tobie i Twojej rodzinie bezproblemowy dopływ świeżego powietrza, bez względu na to, jaka pora roku będzie obowiązywała i jaka będzie pogoda za oknem. Na czym polega taka wentylacja? Jakich produktów można spodziewać się po VELUX?

Każde z okien dachowych VELUX zostało wyposażone w specjalnie zaprojektowaną, oryginalną klapę wentylacyjną, dzięki której możliwy jest stały dopływ powietrza z zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu na poddaszu cały czas mamy świeże powietrze, jednak pomieszczenia nie są wychładzane. Wspomniane klapy sprawiają, że wentylacja grawitacyjna będzie prawidłowo działać na poddaszu. Warto mieć na uwadze, że wykorzystuje ona naturalny ciąg powietrza, co oznacza, że jest całkowicie darmowa.

prawidłowa wentylacja, produkty VELUX

W jaki sposób jeszcze lepiej zadbać o wentylację poddasza mieszkalnego?

Jeżeli okna dachowe ze wbudowaną wentylacją nie są wystarczające i czujesz, że na poddaszu cyrkulacja powietrza nie jest prawidłowa, możesz wykorzystać stworzony specjalnie na potrzeby klientów inteligentny system VELUX ACTIVE, dzięki któremu będziesz mógł zapomnieć o problemach z wentylacją. Jest to rozwiązanie, które samodzielnie będzie sterowało Twoim klimatem na poddaszu. Pamiętaj jednak, że można je wykorzystać tylko wtedy, kiedy na poddaszu zainstalowano okna dachowe z górnym otwieraniem.

System VELUX ACTIVE jest nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem, jeśli Twoje okna otwierają się od góry, a także są sterowane elektrycznie lub solarnie. Jeżeli dopiero planujesz adaptację poddasza mieszkalnego i montaż okien dachowych i takiego systemu w przyszłości, rozważ wcześniejsze doprowadzenie elektryki do okien dachowych. Wówczas unikniesz dodatkowego kucia ścian i remontu w przyszłości.

System VELUX ACTIVE został skonstruowany w sposób, który pozwala mu kontrolować klimat za pomocą specjalnego czujnika. Ten odpowiedzialny jest za monitorowanie:

  • temperatury;
  • wilgotności;
  • poziomu dwutlenku węgla w powietrzu.

Istotne dla użytkowników może być także to, że system nie opiera się jedynie na wbudowanym czujniku. Pobiera także informacje z lokalnych stacji pogodowych NETATMO, dzięki czemu ma pełen obraz sytuacji pogodowej i może wcześnie reagować. Może zatem samodzielnie otwierać, uchylać lub zamykać okna dachowe, a także obsługiwać podłączone do niego akcesoria do okien dachowych. Rozwiązanie to sprawia, że przez cały rok możesz cieszyć się prawidłową wentylacją i klimatem, jaki panuje w pomieszczeniach na poddaszu. Będzie on z pewnością dopasowany nie tylko do aktualnej pogody, jaka panuje na zewnętrz, ale także do warunków panujących w poszczególnych pokojach.

prawidłowa wentylacja, produkty VELUX

Jak użytkować system VELUX ACTIVE

Warto również podkreślić, że używanie całego systemu jest niezwykle proste. Pamiętaj, że jego praca opiera się na Wi-Fi, dlatego powinieneś je mieć w swoim mieszkaniu.

Chcesz korzystać z systemu VELUX ACTIVE? Wystarczy, że na swój telefon pobierzesz odpowiednią aplikację, która w prostych krokach przeprowadzi Cię przez instalację produktu w domu. Co więcej umożliwi ona także jego zdalną obsługę z każdego miejsca na świecie. Musisz mieć tylko dostęp do Internetu.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat systemu VELUX ACTIVE i poznać jego zalety? Skontaktuj się z naszymi doradcami z renowa24.pl, którzy opowiedzą Ci o nim, a także podpowiedzą, jak stworzyć idealny klimat na poddaszu i zadbać o prawidłową wentylację pomieszczeń.

Nowoczesne rozwiązania VELUX sprawiają, że wietrzenie i wentylacja poddasza nie jest niczym trudnym. Dzięki nim Ty i Twoja rodzina zawsze będziecie mogli oddychać świeżym powietrzem, nawet jeśli pora roku, czy pogoda nie będą temu sprzyjać.

prawidłowa wentylacja, produkty VELUX

 

Przeczytaj także:

 

Zapoznaj się z bogatą ofertą akcesoriów do okien dachowych na renowa24.pl!!

Buduj i remontuj razem z nami!

 Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-25
Ok
pixel