t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wyjść przez okno dachowe obrotowe?

2021-01-07
Jak wyjść przez okno dachowe obrotowe?

Chcesz zamontować okno dachowo obrotowe, jednak interesują Cię takie rozwiązania, które w bezpieczny sposób pozwolą Ci na wyjście np. na balkon? Na rynku stolarki okiennej znajdziesz naprawdę wiele różnych rozwiązań, które w pozwolą Ci komfortowe wyjście na zewnątrz nawet przed okno dachowe obrotowe. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.


Z artykułu dowiesz się:


“poddasze,

Okno dachowe obrotowe z wyjściem na taras

Marzy Ci się wyjście na taras, a jednocześnie chcesz zainstalować okno dachowo obrotowe na swoim poddaszu? Na rynku znajdziesz wiele rozwiązań, a jednym z nich jest połączenie okien balkonowych z oknem obrotowym. Takie innowacyjne połączenie oferowane jest np. przez markę Velux, znaną coraz bardziej z nowatorskich rozwiązań, które wykorzystuje podczas produkcji swoich okien. Dzięki połączeniu tych dwóch modeli okien, zyskujemy więcej światła, przestrzeń optycznie się powiększa, a my dodatkowo w każdej chwili, możemy wyjść przez okno, aby móc pooddychać świeżym powietrzem. Górna część okna działa jak typ obrotowy, natomiast dolna część jest otwierana na lewą lub na prawą stronę. Zamontowanie takiego okna posiada właściwie same zalety, do których należy m.in.:

 • możliwość przedłużenia pomieszczenia o dodatkowe kilka metrów;
 • zaaranżowanie tarasu, który może być świetnym miejscem do wypoczynku;
 • poddasze będzie lepiej doświetlone;
 • łatwo dostaniemy się na dach;
 • cieszymy się panoramicznym widokiem;
 • nasz bilans energetyczny budynku wzrośnie.
 • Drzwi jako okno dachowe obrotowes

  Jeśli lubimy duże przeszklenia i mamy wiele miejsca na innowacyjne rozwiązania, możemy zastanowić się nad okna dachowe obrotowe, które wykorzystujemy typowo jak drzwi. Montowane są one mniej więcej na takiej samej zasadzie jak zwykłe okna dachowo obrotowe. Ich oś znajduje się w środku, jednak obracają się one w pionie i przeważnie są trochę większe niż standardowe okna dachowo obrotowe, dlatego, zanim zdecydujemy się na ich montaż, należy dokładnie sprawdzić, czy mamy miejsce na ich pełen obrót.

  Dwa okna dachowe obrotowe obok siebie

  “poddasze,

  Wiadomą rzeczą jest, że jedno okno dachowe obrotowe nie doświetli w odpowiedni sposób całego poddasza. Oczywiście możemy rozmieścić je w różnych częściach poddasza, jednak są sytuacje, w których nie do końca jest to możliwe. Z drugiej strony coraz bardziej popularne staje się rozwiązanie takie jak zespolenie okien dachowych, czyli umieszczenie np. dwóch okien dachowych obrotowych obok siebie. Daje to efekt optycznego powiększenia powierzchni na poddaszu oraz większego doświetlenia. Zespolenia okien dachowych mogą być wykonywane tylko wówczas kiedy nasz dach posiada kąt nachylenia, który mieści się pomiędzy 15 a 90 stopniami. Kolejną zasadą, której należy przestrzegać, jest fakt, że okna dachowe obrotowe powinny być łączone w poziomie na tej samej wysokości, a w pionie o tej samej szerokości. Długość okien może być inna.

  Montaż okien dachowych obrotowych obok siebie

  “poddasze,

  Tak jak w przypadku montażu okien dachowych w porozrzucanych miejscach może nie być trudne, tak umieszczenie dwóch okien dachowych obrotowych obok siebie już tę trudność może nastręczać. Wynika to z faktu, że konstrukcja dachu ma krokwie, pomiędzy którymi musi być wystarczająca ilość miejsca, aby zmieścić produkt. W przypadku już postawionego budynku może być to nie lada problem. Jeśli jednak jesteśmy na etapie budowy domu i wiemy, że chcemy mieć takie okna, wówczas należy je odpowiednio wprowadzić do projektu. Krokwie muszą być rozstawione w taki sposób, aby zachować odpowiedni dystans na zainstalowanie termoizolacji. Firmą, która wiedzie prym pod względem konstrukcji okien dachowych obrotowych i proponuje funkcjonalne rozwiązania co do umieszczania kilku okien obok siebie, jest Velux, będący prawdziwym liderem w projektowaniu okien.

  Autor: Małgorzata Buchkovska

  Masz pytania? Napisz do nas.

  Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

  Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

  Polecane

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.54 / 5.00 215 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-04-01
  Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
  2023-03-30
  Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
  pixel