t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak malować tynki strukturalne?

2020-03-25
Jak malować tynki strukturalne?

Tynk strukturalny jest produktem, który daje ciekawy efekt wizualny. Jednak również on wraz z upływem czasu może stracić swój blask lub ulec zniszczeniu. Co wówczas zrobić? Zerwać go i położyć nowy, czy jednak spróbować go naprawić? Jedną z możliwości jest odmalowanie powierzchni. Jak to zrobić, aby tynk wyglądał zjawiskowo?

Odświeżenie tynku strukturalnego nie musi być trudne. Wystarczy wybrać odpowiednią farbę, a następnie prawidłowo przygotować powierzchnię. Na co jednak zwrócić uwagę podczas renowacji?

Renowacja tynku strukturalnego — o czym pamiętać?

Aby mieć pewność, że malowanie tynku strukturalnego będzie skuteczne, pierwszą czynnością, jaką należy wykonać jest nie tylko odkurzenie i odpylenie powierzchni, ale przede wszystkim wybór izolacji, która zostanie nałożona na stary tynk strukturalny. Farba podkładowa, która zostanie nałożona na stary tynk spowoduje, że nowy kolor lepiej się przyjmie. Aby mieć pewność, że po nałożeniu gruntu, nowa farba idealnie pokryje tynk strukturalny, warto wybrać produkt o dużej sile krycia. Rozwiązanie to pozwoli położyć jedną, maksymalnie dwie warstwy, które wyeliminują prześwitywanie starego koloru. Jeżeli dodatkowo farba będzie produktem trwałym i plamoodpornym, będzie to wybór idealny.

tynk strukturalny

Kolejne kroki pozwalające odnowić tynk strukturalny

Każde odnowienie ścian, bez względu na to, jakiego rodzaju jest to renowacja, wymaga odpowiedniego planu, który jeśli zostanie zrealizowany w 100%, da wspaniały efekt, który będzie można podziwiać przez wiele lat. Jak zatem postępować w przypadku odnawiania tynku strukturalnego? Oto kolejne kroki:

tynk strukturalny

  1. odpowiednie przygotowanie podłoża, w skład którego wchodzi oczyszczenie i odkurzenie odnawianej powierzchni. W tym momencie dobrze jest też sprawdzić, czy tynk strukturalny nie ma żadnych ubytków i pęknięć. Jeśli tak się stanie, trzeba będzie je naprawić i uzupełnić. Czyszczenie może odbywać się przy użyciu myjki ciśnieniowej i detergentów, które dedykowane są do mycia ścian. Nie należy oczyszczać ścian przy użyciu płynu do mycia naczyń, czy środków, które powodują błyszczenie;
  2. po czyszczeniu i myciu należy pozostawić ścianę do całkowitego wyschnięcia. Zazwyczaj wystarcza doba, jednak jeśli okaże się, że ściana po upływie 24 godzin nie wyschła, trzeba dać jej więcej czasu.
  3. tynk strukturalny

  4. na tak przygotowaną powierzchnię nakłada się farbę podkładową oraz grunt;
  5. pomalowanie tynku strukturalnego nową farbą. Ważne w tym wypadku jest to, aby prace prowadzić w temperaturze nie mniejszej niż 5 stopni i nie większej niż 25 stopni. Jeżeli malowaniu poddawany jest tynk strukturalny układany na zewnątrz, należy pamiętać o tym, aby ściana, która jest pokrywana nową farbą nie była wystawiona na pełne słońce. W tym celu należy okryć fasadę specjalną siatką zabezpieczającą.

tynk strukturalny

Przestrzegając powyższych zasad można mieć pewność, że pokrycie tynku nową farbą będzie nie tylko szybkie, ale także skuteczne, dzięki czemu użytkownik pomieszczenia lub budynku będzie mógł cieszyć się nowym kolorem przez długi czas.Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-17
Wszytko ok
pixel