JAKIE SĄ SPOSOBY MYCIA OKNA DACHOWEGO FIRMY FAKRO?

2020-11-06
JAKIE SĄ SPOSOBY MYCIA OKNA DACHOWEGO FIRMY FAKRO?

W momencie, gdy wstawiamy okna dachowe, zastanawiamy się jak odpowiednio dbać o czystość szyby. Ciesząc się pięknym widokiem nieba, zadajemy sobie jednak pytanie jak poradzimy sobie z warunkami atmosferycznymi. Dobrze wiemy, że śnieg czy deszcz zostawia zabrudzenia i smugi, a świecące słońce mocno pokazuje brudne szyby. Jeżdżące samochody, spaliny również nie są sprzyjające dla szyby. Wtedy zadajemy sobie pytanie, czy aby na pewno takiego okna chcemy? Mimo ładnego widoku chmur nasz entuzjazm opada, gdy trzeba przejść do mycia. Mimo wszystko nie martwmy się tym na zapas! Firma Fakro, która projektuje okna, pomyślała również, jak rozwiązać problemy czyszczenia okna dachowego — zarówno ram, jak i samej szyby wewnątrz i na zewnątrz w łatwy i bezpieczny sposób.
Z artykułu dowiesz się:


Okna dachowe FTP, FTU są modelami obrotowymi. Zawias umieszczono w połowie wysokości ramy, co w łatwy sposób pozwala nam obrócić skrzydło o 180 stopni. Z oknami uchylno-obrotowymi FPP, PPP i FEP postępujemy w taki sam sposób.

mycie okien

Okna o podwyższonej osi obrotu przy kącie 160 stopni czyścimy po zablokowaniu skrzydła przez zasuwkę.

Do mycia użyj ciepłej wody z płynem lub mydłem. My zalecamy umycie ram i okien miękką gąbką, tak aby szorstkimi myjkami nie uszkodzić czyszczonej przez nas powierzchni. Polecamy mycie okna od ram okiennych, gdyż na nich najczęściej gromadzi się najwięcej brudów. Żeby przemyć ramę i szybę z zewnątrz, otwieramy okno i przekręcamy je o 180 stopni. Kiedy już rama zewnętrzna jest czysta, to myjemy ją w środku. Następną czynnością jest mycie płynem do mycia szyb. Czyścimy okna podobnie na zewnątrz, a następnie wewnątrz. W przeciągu kilku chwil nasze okna będą czystsze, błyszczące i nie będą wymagały dodatkowych czynności.

Chcesz dowiedzieć się jak myć okno dachowe?

mycie okien

Skoro nasze okna umieszczone są wysoko w dachu, możemy do mycia użyć teleskopowej myjki lub wykorzystać drabinę, po której wejdziemy i umyjemy okna. Przyda się także teleskopowa ściereczka, którą można ściągnąć nadmiar wody.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy odpowiadając na pytania jak myć okna dachowe i teraz ich mycie nie będzie budziło w Was myśli, czy podjedliście dobrą decyzje o zakupie takich właśnie okien. Zdajemy sobie sprawę, że w okresie przedświątecznym każdy z nas chciałby, ażeby jego okna były czyste i widok cieszył oko. My doskonale rozumiemy pytania klientów, które powtarzają się dosyć często i dotyczą tego, jak umyć okna Fakro. Rozumiemy również wszelkie wątpliwości. Producent jednak zapewnił użytkownikom możliwości łatwego i przyjemnego umycia naszych okien dachowych.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel