t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Inteligentny dom – czym jest system smartHome od FAKRO?

2024-04-25
Inteligentny dom – czym jest system smartHome od FAKRO?

Inteligentne domy są znakiem współczesności. Te innowacyjne rozwiązania technologiczne ułatwiają obsługę różnego rodzaju urządzeń czy produktów znajdujących się w naszym domu za pomocą automatyki. SmartHome to nic innego jak system do inteligentnego zarządzania budynkiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu można do minimum zredukować bardzo wiele manualnych czynności i komfortowo zarządzać domem przy pomocy elektrycznych produktów oraz zintegrowanych z nimi czujników. Rozwiązanie to pozwala nam na zdalne zarządzanie, szczególnie gdy jesteśmy poza domem. Z prowadzenia tego typu domu płynie wiele korzyści, także finansowych – możemy np. efektywnie sterować energią elektryczną lub cieplną, tak, by zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie lub klimatyzację. Inteligentny dom – czym jest system smartHome od FAKRO? Jeśli chcesz się dowiedzieć to zapraszamy do naszego artykułu!


Z artykułu dowiesz się:

 1. SmartHome FAKRO – nowoczesna technologia w służbie człowieka.
 2. Inteligentny dom z marką FAKRO – jak to działa?
 3. Kilka słów o bezprzewodowych transmisjach danych.
 4. Inteligentny dom od FAKRO – korzyści.


Inteligentny dom smartHome od FAKRO

SmartHome FAKRO – nowoczesna technologia w służbie człowieka!

SmartHome FAKRO, inaczej inteligentny dom, to znakomite rozwiązanie, które pozwala w sposób wygodny i bezpieczny zarządzać naszym domem. Ma to swoje przełożenie w oszczędnościach na energii elektrycznej. Pozwala komfortowo sterować oknami oraz akcesoriami okiennymi w wersji elektrycznej czy solarnej. Niezwykle istotną częścią inteligentnego domu jest stolarka otworowa – podłączona do specjalnych czujników wpływa na warunki panujące wewnątrz budynku, na energooszczędność i bezpieczeństwo.

Marka FAKRO zadbała o kompleksową ofertę stolarki otworowej, która jest dobrze przystosowana do budynków energooszczędnych a pasywnych, czy inteligentnych. W sklepie Renowa24 znajdziemy duży wybór produktów – okna dachowe w wersji elektrycznej z czujnikami deszczu, okna do dachów płaskich i akcesoria okienne (np. markiza Solar z inteligentnym systemem działania lub roleta wewnętrzna zaciemniająca). Wszystkie tego typu produkty są sterowane elektrycznie przy pomocy pilota. Jeśli wyposażymy dom w czujniki oraz dodatkowe urządzenia, to również możemy wygodnie zarządzać budynkiem poprzez specjalną aplikację zainstalowaną w naszym smartfonie z dowolnego miejsca na świecie, będąc oczywiście w zasięgu Internetu. Dzięki wbudowanym systemom informacyjnym możemy dowolnie sprawdzać, czy okna pozostają zamknięte, rolety zasłonięte, a także zadbać o nasze bezpieczeństwo, poprzez symulowanie naszej obecności w domu, podczas gdy np. przebywamy na wakacjach.

  Inteligentny dom z marką FAKRO – jak to działa?

  Znakomitym przykładem, który świetnie zobrazuje działanie systemu smartHome jest przykład związany z czujnikiem dwutlenku węgla. Jeśli zostanie przekroczony komfortowy poziom w czujniku, to niejako przekazuje on informację, że okno ma się automatycznie otworzyć w celu wywietrzenia wnętrza. Czujniki mogą także sprawdzać status okien przy zwiększeniu siły wiatru, a także podczas opadów deszczu.

  Niezwykle popularnym scenariuszem, chętnie wykorzystywanym przez użytkowników smartHome, jest scenariusz „wyjście z domu”. Za pomocą jednego przycisku można wówczas uruchomić sekwencję wielu urządzeń – zamykanie okien, zasłanianie rolet, ale także odcinanie napięcia elektrycznego w gniazdkach (co znacząco wpływa na oszczędność energii, z której i tak nie korzystamy przebywając poza domem) czy uzbrojenie alarmu. Nie sposób nie wspomnieć o łatwości montażu tego typu produktów, szczególnie tych w wersji Solar. Są one wyposażone w panel fotowoltaiczny, co stanowi niezwykle korzystne rozwiązanie.

  Zapraszamy na rozmowę z Ekspertem firmy FAKRO, który szerzej opowie o systemie smartHome:

   Kilka słów o bezprzewodowych transmisjach danych

   Zaawansowane technologicznie produkty, które stanowią niezbędny element inteligentnego domu mogą być obsługiwane w bezprzewodowym systemie WIFI. Technologia μWiFi oparta jest na bezprzewodowej komunikacji radiowej. Do niewątpliwych zalet tego systemu należy bardzo prosta, właściwie intuicyjna obsługa urządzeń, możliwość sterowania domem z dowolnego miejsca na świecie (pozostającego w zasięgu internetowym), ogromny wybór możliwości konfiguracji oraz ustawiania sekwencji wybranych scenariuszy. Nie trzeba korzystać z jakichkolwiek przewodów łączących elementy systemu. Co więcej, dzięki dwukierunkowemu sygnałowi uzyskamy potwierdzenie wykonanego zadania (np. opuszczenia markizy lub rolety). Istnieje również możliwość obsługi wielu typów urządzeń, zarówno firmy FAKRO, jak i innych producentów.

   Do wyboru mamy także protokół komunikacyjny Z-Wave, również bezprzewodowy system radiowy. System ten został zaprojektowany, tak by móc wygodnie zarządzać naszym domem, a także różnego rodzaju obiektami o charakterze komercyjnym z dowolnego miejsca, w jakim aktualnie przebywamy. Odbywa się to za pomocą aplikacji, która może być zainstalowana w smartfonie, tablecie lub komputerze. SmartHome FAKRO działa w połączeniu z centralą FIBARO. Program, czy też aplikacja FIBARO służy do wygodnej obsługi tego systemu, a intuicyjny interfejs, sprawia, że możemy sprawować pełną kontrolę nad naszym domem. Produktami w systemie Z-Wave możemy też zarządzać przy pomocy wybranego pilota lub klawiatury naściennej.

    Inteligentny dom smartHome od FAKRO

    Inteligentny dom od FAKRO – korzyści

    Jak widać, FAKRO smartHome to system, który pod każdym względem podnosi komfort i wpływa na jakość naszego życia. Korzystając z tej technologii mamy możliwość zagwarantowania sobie bezpieczeństwa. Jeśli zastosujemy odpowiednie rozwiązania, to system ten zabezpieczy nasz dom przed potencjalnym włamaniem, pożarem czy zalaniem budynku. Takie możliwości z pewnością ułatwią codzienne funkcjonowanie np. osobom niepełnosprawnym. Możemy także skonfigurować nasz dom w taki sposób, aby pozwalał na oszczędności energii elektrycznej bądź cieplnej. Co niezwykle istotne, dzięki systemowi smartHome możemy zapewnić sobie odpowiednią ilość światła słonecznego, szczególnie w pomieszczeniach na poddaszu, optymalną temperaturę, a także jakość powietrza. To wszystko oznacza większą dbałość o nasze zdrowie i lepsze samopoczucie każdego dnia!

     FAQ

     Jakie korzyści płyną z posiadania inteligentnego domu w kontekście oszczędności finansowych?

     SmartHome FAKRO to inteligentne rozwiązanie dla naszego domu. Jednym z możliwości jest efektywne zarządzanie energią elektryczną i cieplną, co pozwala zredukować koszty z tym związane.

     W jaki sposób działa system smartHome FAKRO?

     System smartHome FAKRO umożliwia m.in. wygodne sterowanie oknami, roletami i innymi akcesoriami okiennymi za pomocą aplikacji w smartfonie. Tzw. „scenariusze” wybrane przez inwestorów pozwalają np. na automatyczne otwieranie okien w przypadku przekroczenia poziomu dwutlenku węgla. System ten również integruje się z innymi urządzeniami w inteligentnym domu, zapewniając kompleksową kontrolę i bezpieczeństwo.

     Jakie są główne korzyści wynikające z posiadania inteligentnego domu od FAKRO?

     Inteligentny dom od FAKRO przynosi szereg korzyści, w tym zwiększone poczucie bezpieczeństwa dzięki systemom alarmowym i monitorowaniu, oszczędności energetyczne poprzez efektywne zarządzanie energią, a także poprawę komfortu życia. Dodatkowo, taka technologia może być szczególnie pomocna dla osób niepełnosprawnych, ułatwiając im codzienne funkcjonowanie.
     Anna Adamczyk

     Copywriterka z pasji. Swoją drogę z pisaniem zaczęła od poezji do szuflady. Uwielbia tworzyć artykuły blogowe na różne tematy. Odbyła wiele szkoleń z zakresu stolarki okiennej, materiałów budowlanych oraz wykończenia wnętrz. Specjalizuje się w tematyce budowlanej, ale wystrój wnętrz nie jest jej obcy. Miłośniczka literatury kobiecej. Pasjonuje się również psychologią i wszystkim, co związane z naturą człowieka. Kocha psy! Nie wyobraża sobie życia bez muzyki - od niedawna fanka Ani Karwan.


     Przeczytaj także:

     Masz pytania? Napisz do nas.

     Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

     Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

     Polecane

     Zaufane Opinie IdoSell
     4.54 / 5.00 215 opinii
     Zaufane Opinie IdoSell
     2023-03-30
     Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
     2023-03-17
     Wszytko ok
     pixel