t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gdzie możemy zamontować schody strychowe?

2020-01-16
Gdzie możemy zamontować schody strychowe?

Dobrze zamontowane schody strychowe umożliwiają nie tylko wejście na strych użytkownikom domu lub mieszkania, ale również zapewniają dobrą izolację termiczną. Warto zatem jeszcze przed montażem zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju produkt wybrać oraz gdzie zamontować schody na strych, aby nie przeszkadzały i jednocześnie chroniły mieszkanie lub dom przed pojawieniem się mostków termicznych.

Nie ulega wątpliwości, że ciepło najszybciej ucieka z budynku przez strop. Warto zatem, decydując się na wygodne schody na strych, zadbać o to, aby zamontować produkt, który zapewni jak najmniejsze straty. Dzięki temu zyskasz komfortowe wejście na poddasze. Pamiętaj jednak, że liczy się nie tylko odpowiedni dobór produktu i jego umiejscowienie, ale także to jak zostaną zamontowane schody strychowe.

Gdzie zamontować wygodnie i bezpiecznie wejście na strych?

Jak zrobić schody na poddasze? To pytanie, które pojawia się już na etapie projektowania budynku. Jak najszybciej trzeba bowiem zaplanować, gdzie będą się znajdowały. Należy wybrać miejsce, w którym bez problemu i w pełni bezpiecznie będzie można je rozstawić.schody strychowe, montaz

Po tym jak zdecydujesz, gdzie zamontować schody na poddasze, inwestor musi sprawdzić, czy schody strychowe, które zostały wybrane, nie będą kolidowały ze ścianami nośnymi, nadprożami lub innymi elementami konstrukcji budynku. To właśnie one mogą uniemożliwić wejście na schody, a w konsekwencji brak możliwości dostania się na strych.

Należy również pamiętać, że każdy produkt wyróżniają inne parametry techniczne. Zastanawiając się, gdzie umieścić schody segmentowe na poddasze trzeba pamiętać, że wymagają one trochę więcej miejsca na rozłożenie, niż przesuwne, ponieważ ich poszczególne elementy zataczają łuk podczas rozkładania. Jego promień wyznacza ilość miejsca, które należy na nie przeznaczyć. Jak natomiast zrobić przesuwne schody na strych? Zacznij od upewnienia się, czy na strychu posiadasz wystarczająco dużo miejsca, gdyż one zajmują go zdecydowanie więcej niż model segmentowy. Zanim zatem wybierze się określony produkt i zdecyduje się gdzie umieścić schody na strych, dobrze jest sprawdzić ich parametry w katalogach dostępnych na stronie producenta lub dystrybutora danego rozwiązania.

Wybierając miejsce, właściciel budynku musi pamiętać także o wymiarach włazu, które są standardowe i wynoszą 60 lub 70 cm szerokości i od 120 do 140 cm długości. Schody drewniane strychowe muszą być zatem umieszczone w miejscu pomiędzy belkami stropowymi.

Wiedząc już, gdzie umieścić schody na strych, warto zastanowić się nad charakterystyką pomieszczenia, w którym będzie znajdował się wyłaz strychowy. Okazuje się, że nie bez znaczenia jest również wysokość pomieszczenia, która nie może przekraczać 330 cm.

schody strychowe, montaz

Jakiego rodzaju schody strychowe wybrać?

Mając już określone miejsce, w którym będzie znajdował się właz na strych, przychodzi czas na to, aby przeanalizować wszystkie wymienione wyżej parametry i wybrać odpowiednie schody strychowe. Producenci tego rozwiązania oferują swoim klientom kilka możliwości:

  • schody segmentowe z drabinką drewnianą lub metalową, które składają się z 3 lub 4 segmentów, które po rozłożeniu tworzą drabinę, po której można wejść na strych. Ilość stopni w tym wypadku zależy od wysokości pomieszczenia,
  • schody nożycowe są to schody metalowe, które składają się w harmonijkę. Po jej rozłożeniu powstaje drabina, po której można bezpiecznie wejść na poddasze. Maksymalne obciążenie stopni wynosi 200 kg. Warto mieć przy tym na uwadze, że nożycowe schody strychowe mają mniejszy rozmiar skrzynki, dzięki czemu można je zamontować w niewielkim otworze.

schody strychowe, montaz

Zastanawiając się nad tym, czy zdecydować się na montaż schodów strychowych, czy nie, dobrze jest pamiętać o tym, że w nowym domu mieszkańcy nie mają zbyt wiele rzeczy, które muszą przechowywać. Z biegiem czasu jednak ilość asortymentu będzie rosła, zacznie brakować szaf i innych miejsc, gdzie będzie można wszystko pochować. Wówczas właściciele docenią wolną przestrzeń na strychu i wówczas zaczną myśleć o jego wykorzystaniu. W tym momencie z pewnością przydadzą się profesjonalne schody na poddasze kupione w atrakcyjnej cenie na Renowa24.pl.

Nasz sklep budowlany oferuje także okna dachowe i akcesoria do okien.Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel