t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Energooszczędne produkty FAKRO do poddaszy

2019-11-03
Energooszczędne produkty FAKRO do poddaszy
W dzisiejszych czasach energooszczędność to jeden z najbardziej znaczących elementów w budownictwie. Przy ciągłym wzroście cen energii, coraz większej świadomości społeczeństwa i narastających Warunkach Technicznych jesteśmy zmuszeni do poszukiwania produktów budowlanych, które spełniają wszelkie parametry termoizolacyjne.

Firma FAKRO jest wiodącym producentem okien dachowych na świecie. Cechuje ją nowoczesny sposób działania, szczególnie w kwestii wprowadzania na rynek produktów, które mają podwyższoną energooszczędność, a także bardzo prosty i systemowy sposób montażu.

Okna dachowe FAKRO FPP-V preSelect

Jest to produkt nowej generacji, który został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Okno dachowe dzięki innowacyjnemu systemowi okuć zostało wyposażone w dwie, niezależne od siebie funkcje otwierania: uchylną i obrotową. Dowolną z funkcji możemy wybrać za pomocą przełącznika preSelect, który jest dostępny w bocznej części ościeżnicy po otwarciu okna. Funkcja uchylna pozwala pozostawić okno w dowolnej pozycji z zakresu od od 0° do 35°. Funkcja obrotowa natomiast umożliwia zablokować okno po obrocie o 180°, co z pewnością ułatwi umycie zewnętrznej szyby. Wartość współczynnika U okna dla pakietu U5 wynosi 0,97 W/m2K. Model przeznaczony jest do montażu w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° (specjalna wersja 15° do 85°). Jest także możliwość zamontowania w zespoleniach.

width=

Okna dachowe FAKRO FTP-V

Okno obrotowe, które zostało bogato wyposażone, wyróżnia się bardzo wysoką jakością wykonania oraz dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Okno posiada zawias, który został umieszony w połowie wysokości okna, dzięki czemu możemy obrócić skrzydło lub pozostawić je w pozycji otwartej. Istnieje też możliwość obrotu skrzydła wokół osi o 180° i zablokować je zasuwką ryglującą, dzięki czemu z łatwością umyjemy zewnętrzną szybę. W oknie zastosowano energooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U5, dzięki czemu parametru cieplne okna są poprawione i wynoszą dla pakietu U5 0,97 W/m2K. Model ten polecany jest w szczególności dla budownictwa, w którym oszczędność energii cieplnej jest na pierwszym miejscu.

Okna dachowe FAKRO FTT U8 Thermo

Jest to produkt, który posiada specjalistyczną konstrukcję dedykowaną dla najbardziej restrykcyjnego budownictwa pasywnego. Zostało to potwierdzone certyfikatem „Passive House”. Model ten wyposażono w specjalną konstrukcję ramy, poszerzono profile okna, a także wykorzystano trzykomorowy pakiet szybowy, a wszystko to w celu uzyskania najlepszego współczynnika U dla okna z pojedynczym pakietem szybowym - 0,58 W/m2K. Okno dachowe sprzedawane jest w zestawie wraz z kołnierzem Thermo oraz pakietem kołnierzy izolacyjnych XDK, dzięki czemu parametry cieplne są dodatkowo podwyższone i eliminują występowanie mostków termicznych. Model ten przeznaczony jest do zamontowania w dachu o kącie nachylenia od od 15° do 70°.

width=

Okna wyłazowe FAKRO DRC

Jest to okno wyłazowe, dedykowane do dachów płaskich i cechuje się bardzo dobrą termoizolacyjnością. Kopuła z wytrzymałego poliwęglanu występuje w wersji transparentnej D_C-C lub matowej D_C-M. Model ten doświetla pomieszczenia znajdujące się bezpośrednio pod nim oraz umożliwia łatwy i bezpieczny dostęp do płaskiego dachu. Okno zostało wyposażone w specjalne zawiasy, które umożliwiają otarcie skrzydła okna do 80°, a sprężyny gazowe użyte w konstrukcji pozwalają na jego obsługę i dają możliwość pozostawienia okna w otwartej pozycji. Model ten przeznaczony jest do montażu w dachu płaskim o kącie nachylenia od 0° do 15°.

Wyłazy FAKRO DRL do dachów płaskich

Jest to wyłaz o nowatorskiej konstrukcji, który w połączeniu ze schodami strychowymi tworzy wszechstronne rozwiązanie w zakresie dostępu do dachu płaskiego. Model ten cechuje się wysoką termoizolacyjnością, osiągając spółczynnik U o wartości ,67 W/m2K dla całego wyłazu. Skrzydło wspomagane przez sprężyny gazowe pozwala na otwarcie do 60° i pozwalają na pozostawienie go w pozycji otwartej. Wyłaz dedykowany jest do montażu w dachu płaskim o kącie nachylenia od 0° do 5°.

Schody strychowe FAKRO LWT Passive House

Schody charakteryzujące się wszechstronnym rozwiązaniem, dedykowane są dla budownictwa pasywnego. Jeżeli zastosujemy termoizolacyjne schody wraz z zestawem łączącym je ze stropem, będziemy mieć gwarancję doskonałej szczelności, a także izolacyjności eliminując występowanie mostków termicznych. Zostało to potwierdzone certyfikatem „Passive House”. Współczynnik przenikania ciepła U dla przedstawianych schodów wynosi 0,51 W/m2K, a dopuszczalne obciążenie to 160 kg. Schody zostały wyposażone w stopki, poręcz oraz w zestaw izolacyjny, który zapewnia właściwą izolację schodów w stropie.

width=

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Pozytywnie
2023-03-17
Wszytko ok
pixel