Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dobór odpowiedniego wyłazu dachowego- jaka firma

2020-01-13
Dobór odpowiedniego wyłazu dachowego- jaka firma
Wyłaz dachowy służy do bezpiecznego wychodzenia z pomieszczenia na dach i powinien być zamontowany w każdym dachu. Pierwsze pytanie, to w jakim pomieszczeniu wyłaz będzie montowany. Jeżeli jest to pomieszczenie użytkowe, np. pokój czy łazienka, konieczny jest zakup wyłazu termoizolacyjnego. Jeżeli wyłaz montowany jest np. na nieużytkowym poddaszu, wystarczy w tzw. „nieocieplany” wyłaz dachowy.

Wyłaz termoizolacyjny Fakro FWL / FWR

Pod kątem budowy nie różni się on od standardowego okna dachowego. Posiada takiej samej grubości ościeżnicę i skrzydło, wyposażony jest w pakiet 2-szybowy. Posiada takie same wymiary jak okno, dzięki czemu może być montowany blisko okna dachowego bez obaw o utratę walorów wizualnych. Czy wyłaz termoizolacyjny jest taki sam jak okno dachowe? Tak, różnicą jest jedynie sposób otwierania. Ma on zawiasy umiejscowione na szerszym boku ościeżnicy. W zależności od wybranego modelu, może się otwierać na prawo (FWR) lub na lewo (FWL). Kierunek otwierania nie jest określany z perspektywy pomieszczenia, a od strony dachu, czyli jak staniemy przed domem i spojrzymy na dach, wyłaz otwierający się na prawą stronę, będzie wyłazem prawym (FWR), z kolei wyłaz otwierający się odwrotnie – lewym (FWL).

wyłaz dachowy


Wyłazy nieocieplane

Wyłaz Fakro WS_

Jest to najtańszy wyłaz Fakro. Występuje w zestawie z kołnierzem uszczelniającym. Kopuła wyłazu otwierana jest do góry. Wyłaz występuje w trzech wariantach:

WSS – wyłaz z kołnierzem przeznaczony do pokryć płaskich

WSZ – wyłaz z kołnierzem do pokryć falistych o wysokości fali do 45 mm

WSH – wyłaz z kołnierzem do pokryć wysokoprofilowanych, których wysokość fali wynosi do 90 mm

Jeżeli pokrycie nie jest mocno nietypowe, w większości przypadków kompatybilny będzie wyłaz WSZ z kołnierzem uniwersalnym.

wyłaz dachowy


Wyłaz Fakro WGT oraz WGI

Kolejną propozycją są wyłazy Fakro z rodziny WG_. Mają zbliżoną konstrukcję do wcześniej wymienianych wyłazów WS_. Sposób otwierania jest taki sam – kopuła otwiera się do góry.

Czym różnią się te wyłazy?

 1. Posiadają kołnierz uniwersalny, dzięki czemu nie na kłopotu z wyborem odpowiedniego kołnierza do danego rodzaju pokrycia dachowego.
 2. Kopułę z poliwęglanu zastąpiono szkłem hartowanym (proces hartowania wzmacnia wytrzymałość szyby). Wyłaz taki jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne i silne wiatry. Kosztuje niewiele więcej od ich odpowiedników z rodziny WS_.
Wyłaz WGT wyposażony jest w pojedynczą szybę hartowaną. Wersja WGI posiada pakiet 2-szybowy, w którym zewnętrzna szyba jest hartowana.

wyłaz dachowy


Wyłaz Fakro WLI

Konstrukcją zbliżony jest do wcześniej wymienianego WGT. Różni się sposobem otwierania – nie otwiera się do góry, a na bok. Wyłaz ten jest dostępny w większych gabarytach niż pozostałe. Największy ma wymiary 86×87 cm. Dostępne mamy kilka rozwiązań wyłazów nieocieplanych. Konstrukcja wyłazu WGI jest odpowiednio solidna, więc nie musimy się martwić o to, czy silny wiatr wyrwie jego skrzydło. A dzięki szybie hartowanej, nie musimy się obawiać o jej rozbicie przez grad. Jeżeli wyłaz byłby montowany w pomieszczeniu ogrzewanym, dobrym wyborem są wyłazy termoizolacyjne FWL lub FWR.

Wyłaz dachowy Termo Loft Premium

Wyłaz dachowy linii premium, charakteryzują się zaokrągloną geometrią profilu. Zapewnia łatwe i bezpieczne wyjście na dach.
wyłaz dachowy
Zalety
 • Izolacyjność cieplna
 • Wyłaz dachowy posiada wysokie parametry termoizolacyjne, co umożliwia jego zastosowanie w pomieszczeniach ogrzewanych.
 • Komfort użytkowania
 • Wyposażony jest w pakiet szybowy, zapewniający stały dostęp światła dziennego do pomieszczenia. Nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów konserwacyjnych.
 • Funkcjonalność
 • Dzięki możliwości otwierania na prawą lub lewą stronę dachu zapewnia łatwe i bezpieczne wyjście na dach.
 • Indywidualny wygląd
 • Oryginalny oraz zaokrąglony profil, sprosta każdym wymaganiom designerskim. Wyłazy te są dostępne w okleinach drewnopodobnych.

Wyłazy dachowe Skylight Termo Loft

Wyłazy dachowe Skylight Termo Loft mają estetyczny i prosty profil, który nadaje konstrukcji atrakcyjny i nowoczesny wygląd. Zapewniają łatwe i bezpieczne wyjście na dach.

Zalety

 • Izolacyjność cieplna
 • Wyłazy dachowe posiadają wysokie parametry termoizolacyjne, co umożliwia ich zastosowanie w pomieszczeniach ogrzewanych.
 • Komfort użytkowania
 • Wyposażone są w pakiet szybowy, który zapewnia stały dostęp światła dziennego do pomieszczenia.
 • Funkcjonalność
 • Dzięki możliwości otwierania na prawą lub lewą stronę dachu zapewniają łatwe i bezpieczne wyjście na dach.
 • Indywidualny wygląd
 • Oryginalny, prosty profil, spełni wymagania designerskie. Wyłazy te jako jedne z nielicznych na rynku dostępne w okleinach drewnopodobnych.

Wyłazy dachowe Loft Premium

Wyłazy dachowe linii premium, charakteryzują się zaokrągloną geometrią profilu. Zapewniają łatwe i bezpieczne wyjście na dach.

Zalety

 • Izolacyjność cieplna
 • Wyłazy dachowe posiadają wysokie parametry termoizolacyjne, co umożliwia ich zastosowanie w pomieszczeniach ogrzewanych.
 • Komfort użytkowania
 • Wyłazy dachowe wyposażone są w pakiet szybowy, zapewniający stały dostęp światła dziennego do pomieszczenia.
 • Funkcjonalność
 • Dzięki możliwości otwierania na prawą lub lewą stronę dachu zapewniają łatwe i bezpieczne wyjście na dach.
 • Indywidualny wygląd
 • Oryginalny, zaokrąglony profil, sprosta każdym wymaganiom designerskim. Dostępne są w okleinach drewnopodobnych.


wyłaz dachowy


Wyłazy dachowe Skylight Loft

Wyłazy dachowe Skylight Loft mają estetyczny i prosty profil, który nadaje konstrukcji atrakcyjny i nowoczesny wygląd. Zapewniają łatwe i bezpieczne wyjście na dach.

Zalety

 • Izolacyjność cieplna
 • Wyłazy dachowe posiadają wysokie parametry termoizolacyjne, co umożliwia ich zastosowanie w pomieszczeniach ogrzewanych.
 • Komfort użytkowania
 • Wyposażone są w pakiet szybowy, zapewniający stały dostęp światła dziennego do pomieszczenia.
 • Funkcjonalność
 • Dzięki możliwości otwierania na prawą lub lewą stronę dachu zapewniają łatwe i bezpieczne wyjście na dach.
 • Indywidualny wygląd
 • Oryginalny, prosty profil, spełni wszelkie wymagania designerskie. Jako jedne z nielicznych na rynku dostępne w okleinach drewnopodobnych.

WYŁAZY DACHOWE Rooflite

Wyłazy dachowe przeznaczone są do zapewnienia wentylacji i doświetlenia pomieszczeń nieużytkowych. Posiadają zintegrowany kołnierz zapewniający doskonałą szczelność i łatwą instalację we wszystkich rodzajach pokryć dachowych do 80 mm wysokości profilu. Montuje się go na dachach o nachyleniu od 15 do 60 stopni. Posiada podwójny pakiet szybowy 14 mm (3-8-3). Otwiera się do góry lub na bok. Wyposażone są w uszczelkę klinową. Odporne na czynniki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Wykonane z drewna sosnowego impregnowanego przeciwgrzybicznie. Posiadają chromowaną stalową klamkę, 2 pozycje wentylacji, przenikalność powietrza – Klasa 2, wodoodporność – Klasa 2A.
wyłaz dachowy

Wyłazy Dachowe Velux

Wyłaz VLT

Wyłaz dachowy Velux VLT 1000 033 dostępny w 3 wymiarach 45x55, 45x73, 85x85, jest niezawodnym dopełnieniem poddasza. Gwarantuje możliwość jego większego wykorzystania na co dzień. Został wykonany z wysokiego gatunku drewna oraz solidnego aluminium, które stanowią porządną podstawę do stworzenia wyłazu odpornego na różne warunki atmosferyczne i intensywne zużycie. To propozycja dla osób ceniących sobie komfortowe rozwiązania. Dzięki niemu każdy domownik może uzyskać łatwy dostęp do obiektów znajdujących się na dachu budynku, takich jak komin czy antena. O te parametry postarał się jego producent – marka Velux, która jest znana na całym świecie.

wyłaz dachowy


Wyłaz GVT

Wyłaz dachowy Velux GVT 103 54x83 to produkt wykonany z aluminium pokrytego poliuretanem, dlatego nie wymaga dodatkowej konserwacji. Otwierany i zamykany jest za pomocą bocznej klamki. Posiada zintegrowany kołnierz uszczelniający. Wyłaz posiada duży otwór, dlatego dedykowany jest do pomieszczeń, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia możliwości wyjścia na dach. Przeznaczony do pomieszczeń nieogrzewanych.

buduj i remontuj razem z namiAneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel