Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym skutecznie i niedrogo doświetlić poddasze nieużytkowe? Celuj w wyłazy Fenstro. Sprawdź dlaczego

2020-08-31
Czym skutecznie i niedrogo doświetlić poddasze nieużytkowe? Celuj w wyłazy Fenstro. Sprawdź dlaczego

Poddasze — miejsce, które obecnie najczęściej wykorzystuje się na stworzenie przestrzeni mieszkalnej, jeszcze do niedawna było nieużytkowane. Najczęściej służyło właścicielom jako składzik nieużywanych rzeczy. Do tej pory w niektórych domach znajdują się takie miejsca. Jak je doświetlić, aby komfortowo z nich skorzystać. Dlaczego stosowanie wyłazów dachowych jest tak istotne?

Wyłaz dachowy pozwala użytkownikowi i kominiarzowi wyjść bezpiecznie na dach. Jest to jedna z podstawowych, ale nie jedynych funkcji, na które warto zwrócić uwagę. Decydując się na to rozwiązanie można także skutecznie doświetlić światłem naturalnym nieużytkowe poddasze. Wiele osób myli wyłaz ze standardowymi oknami dachowymi. W rzeczywistości jednak oba te produkty znacznie się od siebie różnią. Jakie cechy posiada zatem wyłaz dachowy?

Wyłaz dachowy, choć przypomina okno dachowe, w rzeczywistości nim nie jest. Architekci umieszczają go w dachu już na etapie jego projektowania. Jest to produkt z klapą otwieraną pod kątem prostym w trzech płaszczyznach: na lewo, na prawi lub do góry. Tego rodzaju „okna” montuje się w dachach o kącie nachylenia 15-60°. Montując odpowiedni wyłaz dachowy RoofLITE+, warto mieć na uwadze, że jest to produkt zintegrowany już z kołnierzem uszczelniającym. Dzięki temu wyłaz jest uniwersalny i nadaje się do montażu w praktycznie każdym dachu.
wyłaz, wyłaz dachowy, wyłaz dachowy Fenstro, wyłazy dachowe Fenstro, wyłazy dachowe, czym doświetlić poddasze nieużytkowe, poddasze nieużytkowe

Co daje montaż wyłazu dachowego na poddaszu nieużytkowym?

Podstawową funkcją wyłazu dachowego jest umożliwienie szybkiego i przede wszystkim bezpiecznego wyjścia na dach. Rozwiązanie to pozwala na przeprowadzenie wszelkich prac konserwacyjnych i instalacyjnych, a także umożliwienie kominiarzowi wykonania jego zadań. Co więcej — trzeba mieć także na uwadze, że wyłaz dachowy jest niezbędny, jeśli właściciel budynku chce przejść pozytywnie kontrolę przeciwpożarową. Jak się bowiem okazuje — jest to najszybsza droga ewakuacji.

wyłaz, wyłaz dachowy, wyłaz dachowy Fenstro, wyłazy dachowe Fenstro, wyłazy dachowe, czym doświetlić poddasze nieużytkowe, poddasze nieużytkowe

Wyłazy dachowe Fenstro doskonałym wyborem

Marka RoofLITE+, mając na uwadze potrzeby, a także bezpieczeństwo Klientów, oferuje im wysokiej jakości wyłazy dachowe, które są w stanie nie tylko doskonale doświetlić pomieszczenie, ale także stać się bezpiecznym miejscem, przez które można wyjść na dach. Wyłaz dachowy Fenstro, który proponuje RoofLITE+ to doskonałe rozwiązanie dla osób wymagających i odpowiedzialnych. Produkt wyposażono w zintegrowany z nim kołnierz, dzięki czemu jest niezwykle szczelny. Co więcej, łatwa instalacja sprawia, że poradzi sobie z nią każdy. Wyłaz dachowy Fenstro pasuje do wszystkich pokryć dachowych, których profil ma wysokość do 80 mm.

Warto podkreślić, że producent mając na uwadze fakt, że Klienci lubią mieć produkt dopasowany do swoich potrzeb stworzyli wyłaz w sposób, który umożliwia przełożenie zawiasów w trakcie, jak i po montażu. Poniżej przedstawiamy film instruktażowy, który w prosty sposób obrazuje, jak to zrobić:

W ofercie można znaleźć aż 5 wielkości:

 • 45x55 cm, który otwiera się do góry, ale może także na prawo;
 • 45x73 cm — otwierany do góry i na prawo;
 • 48x90 cm — otwierany do góry i na prawo;
 • 85x85 cm, który otwiera się do góry; dodatkowo wyposażono go w restryktor otwarcia;
 • 90x48 - wyłaz otwierany do góry.

Co wyróżnia wyłaz dachowy Fenstro spośród innych?

Choć mogłoby się wydawać, że każdy wyłaz dachowy jest taki sam, okazuje się w praktyce, że produkty oferowane przez RoofLITE+ mają szereg zalet odróżniających je od konkurencji, do których zalicza się:

 • brak konieczności dokupowania dodatkowych akcesoriów; wyłaz dachowy Fenstro wyposażono bowiem w zintegrowany kołnierz instalacyjny;
 • szczelna instalacja produktu dzięki fabrycznej uszczelce, którą można odpowiednio dopasować lub usunąć;
 • kompatybilność z najpopularniejszymi materiałami dachowymi;
 • możliwość montażu na dachach, o nachyleniu 15 do 60°;
 • wysoka jakość materiałów, dzięki której wyłaz jest całkowicie odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także na promieniowanie UV;
 • zabezpieczenie przeciwgrzybicze;
 • podwójny pakiet szybowy, dzięki któremu można mówić o doskonałej termoizolacji;
 • chromowana klamka, w której umieszczono dwie pozycje wentylacji.

Wyłaz dachowy to niezwykle istotny element każdego domu. Aby czuć się bezpiecznie, warto wybrać produkt najwyższej jakości, który został stworzony z myślą o użytkownikach. Taka jest z pewnością propozycja marki RoofLITE+.

Kiedy montaż wyłazu dachowego Fenstro będzie konieczny?

Zastanawiając się nad tym, czy montaż wyłazu jest konieczny, warto zapoznać się z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietna 2002 r. traktującym o warunkach technicznych, jakie powinny spełniać budynki. Mówiąc o dachu, warto skupić się na § 308, który mówi m.in.:

 1. w budynkach które mają dwie lub więcej kondygnacji, należy zapewnić wyjście na dach pozwalające mieć dostęp do urządzeń technicznych oraz dachu;
 2. jako wyście na dach należy zastosować drzwi o szerokości 0,8m i wysokości co najmniej 1,9m lub wyłazy dachowe, których minimalny wymiar wynosi 0,8 x 0,08m w świetle.
 3. na dachu, którego spadek wynosi ponad 25% oraz tam, gdzie umieszczono łamliwe materiały należy wykonać bezpieczne, antypoślizgowe dojście do komina, zamontowanych urządzeń technicznych, czy anten radiowych i telewizyjnych.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel