t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy okna dachowe się reguluje?

2021-03-13
Czy okna dachowe się reguluje?

Okna dachowe to rozwiązanie, które jest jednym z najlepszych, jeśli chodzi o prawidłowe doświetlenie poddasza. Nic zatem dziwnego, że wielu użytkowników decyduje się na to rozwiązanie. Jedną rzeczą, która spędza im sen z powiek jest regulacja produktu. Czy taki zabieg jest możliwy? A jeśli tak — jak wyregulować okno połaciowe, aby działało bez zarzutu i służyło właścicielowi poddasza przez wiele lat? Kiedy regulować okno dachowe?


Zachęcamy do posłuchania naszego artykułu o tym czy okna dachowe się reguluje:

Okna dachowe, które dopiero zostały zamontowane nie powinny wymagać regulacji. Ta bowiem powinna być wykonana przez fachowców, którzy instalowali produkt w połaci dachu. W toku użytkowania bywa jednak tak, że okno dachowe trzeba wyregulować.

Ja wygląda regulacja w niektórych modelach okien dachowych?

W zależności od tego, jakiego rodzaju okna połaciowe wybierzecie, inaczej będzie przebiegał proces regulacji. I tak np. w oknach wysokoosiowych można swobodnie wyregulować siłę otwierania skrzydła, którą dostosowuje się nie tylko do preferencji użytkowników, ale przede wszystkim do kąta nachylenia dachu.

okna

Kolejnym typem okien dachowych, które z powodzeniem da się wyregulować, są produkty uchylno — wysokoosiowe. Można w nich ustawiać podobne parametry, jak w modelach wysokoosiowych. W tym wypadku jednak można dodatkowo wyregulować hamowanie opadającego skrzydła. Ta możliwość jest niezwykle istotna w momencie montażu dodatkowych, stosunkowo ciężkich akcesoriów dedykowanych oknom dachowym, które mają sprawić, aby użytkownicy okien mogli z nich komfortowo korzystać.

Regulacja po montażowa — o co chodzi?

Producenci okien dachowych dają swoim klientom możliwość po montażowej regulacji okien dachowych. Cóż to takiego i dlaczego warto z niej korzystać?

okna

Osoby, które użytkują okna dachowe z pewnością zauważyły, że po dłuższym okresie, głównie przez pracującą więźbę dachową, może dojść do przekoszenia skrzydła okna dachowego względem ościeżnicy. Jeśli tak się stanie, trzeba dokonać korekty. Jak to zrobić? Wystarczy odpowiednio wyregulować śruby, które znajdują się w bocznych ramionach okna. Rozwiązanie to pozwala odzyskać oknu dachowemu wszystkie właściwości, jakie miało przed rozregulowaniem, dzięki czemu użytkownik ponownie może bez problemu korzystać z produktu.

Regulacja okuć jest niezwykle istotna

Aby podczas użytkowania okna dachowego nie pojawiły się problemy z jego otwieraniem i zamykaniem, trzeba czasami wyregulować mechanizm, który ukryty jest pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem okna dachowego.

Jednym z elementów, które regularnie trzeba regulować są okucia. Właśnie od nich zależy trwałość okna oraz brak problemów z jego użytkowaniem. Właściciele poddaszy, którzy decydują się na montaż okien dachowych powinni wiedzieć, że już podczas produkcji każdego modelu odbywa się regulacja okuć, która dodatkowo jest korygowana podczas montażu okna w dachu. Dzięki temu przynajmniej na początku użytkowania okien dachowych nie ma potrzeby, aby inwestor indywidualny osobiście zajmował się dodatkową regulacją.

okna dachowe, regulacja okien dachowych, czy okna dachowe się reguluje, jak wyregulować okna dachowe

Zdarza się jednak, że na skutek naturalnego rozszerzania się i kurczenia profili okiennych latem i zimą, może dojść do rozregulowania okuć. Jeśli zatem zauważycie, że Wasze okno dachowe MAGNETIC PREMIUM PCV nie działa prawidłowo, może to oznaczać, że potrzebna będzie regulacja. To zadanie najlepiej jednak pozostawić fachowcom, ponieważ nie posiadając odpowiedniej wiedzy i doświadczenia można całkowicie rozregulować okno. A tego przecież nikt nie chce.
Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
wsio ok
pixel