t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy można położyć tynk silikonowy na tynk silikonowy

2020-05-13
Czy można położyć tynk silikonowy na tynk silikonowy

Prawidłowe nałożenie tynku silikonowego to często z jedno z końcowych zadań przy procesie ocieplania budynku. Tynk silikonowy jest przygotowaną, zabarwioną masą, bardzo prostą w nakładaniu. Aby cały proces kładzenia tynku przebiegł prawidłowo konieczne jest zwrócenie uwagi na odpowiednie warunki pogodowe a także przestrzeganie odstępów technologicznych. Ważne jest również prawidłowe dostosowanie i zagruntowanie ścian.

tynk

Tynk silikonowy – charakterystyka

Tynk silikonowy jest bardzo odporny na zabrudzenia. Posiada także wysokie właściwości hydrofobowe, które są zasługą zawartości polimerów silikonowych oraz siloksanowych. Tynk potrafi się sam oczyszczać w trakcie opadów deszczu co jest jego ogromną zaletą. Produkt dostępny jest w formie gotowej, zabarwionej mieszanki  gotowej do użycia.

Jak przygotować podłoże

tynk

Zanim zaczniemy nakładać tynk silikonowy zwróćmy uwagę na fakt, że jakiekolwiek działania na powierzchniach betonowych, tynkach cementowo wapiennych oraz cementowych są możliwe do realizacji dopiero po upływie co najmniej miesiąca od chwili skończenia prac. Kiedy nałożony grunt w pełni wyschnie możemy zacząć nakładać tynk. Bezwzględnie jednak pomiędzy tymi dwoma zadaniami powinna minąć doba.

Jak nakładać tynk silikonowy

tynk

W pierwszej kolejności musimy sprawdzić czy panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne są odpowiednie. Prawidłowa temperatura to wartości od +5 stopni C do +25 stopni C. Pod żadnym pozorem nie wykonujemy prac tynkarskich, kiedy występują opady deszczu. Dobrze jest również zabezpieczyć położony tynk siatką ochronną. Chroni ona nie tylko przed wspomnianymi opadami, ale również przed promieniami słońca.

Kiedy przystępujemy do prac z nakładaniem tynku silikonowego powinniśmy go najpierw wymieszać używając przeznaczonej do tego wiertarki wolnoobrotowej.

Rozmieszaną masę rozprowadzamy niewielką, lecz równą warstwą na ścianie, wykorzystując do tego gładką pacę. Tą samą pacą, następnie zdejmujemy nadmiar masy aż do warstwy o szerokości kruszywa z tejże masy. Ważną kwestią jest by nakładając, zwracać uwagę na kładzenie mokrego na mokre. Kolejno, wykorzystując pacę plastikową zacieramy nałożony tynk aż do uzyskania odpowiedniej struktury. Przy zacieraniu trzymajmy się ruchów okrężnych o niewielkim nacisku.

Nakładanie tynku na tynk

Zdarza się, że po upływie czasu chcąc odnowić elewację zastanawiamy się nad położeniem kolejnej warstwy tynku, bądź wykorzystaniem innych rozwiązań renowacyjnych. Jeśli nasz budynek jest prawidłowo ocieplony, usuwanie warstwy tynku, która jest częścią ocieplenia elewacji nie jest wskazane. Niestety w trakcie takich działań istnieje duże ryzyko uszkodzeń innych warstw układu, przede wszystkim warstwy zbrojącej. W takiej sytuacji zaleca się kładzenie tynku na tynk już istniejący. Ważne jest abyśmy zwrócili uwagę na sposób nakładania tynku. Przede wszystkim zacznijmy od wyrównania starej powłoki wykorzystując zaprawę klejącą. Następnie zatopmy w niej siatkę, dzięki której przyczepność nowo kładzionego tynku będzie zwiększona. Powierzmy tą pracę również specjalistom. Zapewnimy sobie komfort i pewność, że prace będą wykonane w pełni profesjonalnie.

 

 

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel