Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co to jest ciepły montaż okna dachowego? O czym należy pamiętać?

2020-03-06
Co to jest ciepły montaż okna dachowego? O czym należy pamiętać?

Odpowiednia temperatura na poddaszu to podstawa komfortowego użytkowania tej powierzchni. Warto zatem zadbać o odpowiednie okna dachowe, które nie tylko dobrze doświetlą poszczególne pomieszczenia, ale również będą energooszczędne. Mając powyższe na uwadze, dobrze jest zwrócić uwagę na produkty z możliwością ciepłego montażu. Co to takiego? Jakie rozwiązania oferują czołowi producenci? Czego się wystrzegać podczas montażu?

Chcąc prawidłowo zamontować okno w połaci dachu, należy mieć na uwadze, że podstawowym zadaniem będzie odtworzenie izolacji termicznej i przeciwwilgociowej, która została zdemontowana podczas wykonywania otworu na okno. Ta czynność jest kluczowa podczas montażu, ponieważ zapewnia nie tylko odpowiednią izolację termiczną, ale również komfortowe użytkowanie. Aby uniknąć problemów związanych z instalacją okna dachowego, warto skorzystać z ciepłego montażu — propozycji, którą oferują klientom najwięksi producenci. Dzięki gotowym rozwiązaniom, jakie oferuje VELUX czy FAKRO, inwestor indywidualny nie musi martwić się o prawidłowy montaż okna dachowego.

okno dachowe

Na co można liczyć decydując się na rozwiązania VELUX?

Każdy, kto decyduje się na montaż okna dachowego na poddaszu, powinien pamiętać o tym, że montując okno w nowej konstrukcji, destrukcji ulega jedynie wstępne krycie. Jeśli natomiast inwestor indywidualny decyduje się na wymianę starego okna, musi liczyć się z koniecznością przerwania ciągłości wszystkich warstw — zarówno izolacji termicznej, jak i paroizolacji, czy izolacji przeciwwilgociowej.

Mając powyższe na uwadze, VELUX przygotował dla swoich klientów cały system ciepłego montażu — BDX. Rama z systemu została wykonana ze spienionego polietylenu, a także specjalne kątowniki, które umożliwiają montaż zarówno standardowy, jak i obniżony. Wspomniana rama odpowiedzialna jest za idealną izolację termiczną.

okno dachowe

Po umieszczeniu ościeżnicy w otworze warto zabrać się za kolejną izolację. Tym razem będzie to ochrona pomieszczeń poddasza przed wilgocią, która przedostaje się z zewnątrz. W tym wypadku należy użyć folii paroprzepuszczalnej BFX, która jest częścią zestawu do ciepłego montażu BDX.

Jak prawidłowo przeprowadzić ciepły montaż okna dachowego VELUX, przedstawia poniższy film:

Czego można spodziewać się po FAKRO?

Mając na uwadze dobro klientów, także FAKRO oferuje kompleksowe rozwiązanie, które pozwala bez problemu skorzystać z ciepłego montażu okna dachowego. Akcesoria ułatwiające zachowanie szczelności i odpowiedniej izolacji termicznej sprawiają, że montaż przebiega szybko i bezproblemowo. Na co tutaj dobrze jest zwrócić uwagę?

System, który oferuje FAKRO pozwala inwestorowi indywidualnemu poprawnie uszczelnić i docieplić okno dachowe, dzięki czemu można ograniczyć straty ciepła i tym samym zminimalizować rachunki za energię cieplną.

okno dachowe

Zintegrowany system składa się nie tylko z okna dachowego, ale również z kołnierza uszczelniającego EHV-AT Thermo oraz pakietu kołnierzy odpowiadających za prawidłową izolację XDK. Pierwszy z wymienionych kołnierzy chroni użytkownika przed wodą deszczową, którą odprowadza, jak również uzupełnia ocieplenie okna. Wszystko to dzięki specjalnemu elastycznemu materiałowi dociepleniowemu, który przylega do ościeżnicy. XDK odpowiada z kolei za szczelną izolację termiczną i paroszczelną. Składa się z dwóch elementów:

  • zestawu izolacyjnego XDP, w skład którego wchodzi kołnierz paroprzepuszczalny wykonany z owczej wełny;
  • kołnierza paroszczelnego XDS.

okno dachowe

Czego wystrzegać się podczas ciepłego montażu?

Bez względu na to, którego producenta wybierze użytkownik okien dachowych, musi pamiętać o wystrzeganiu się pewnych błędów. Przede wszystkim dekarze powinni sprawdzić rozstaw krokwi względem rozmiarów okna, które będzie montowane w dachu. Okazuje się bowiem, że należy zachować prawidłowe odstępy pomiędzy oknem a pokryciem dachowym.


Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 119 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-08
Wszystko ok. Okna dobrze zabezpieczone i zapakowane na palecie. Szybka i bezproblemowa dostawa.
2021-08-18
Wszystko w najlepszym porządku. Pozdrawiam i polecam.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel