Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ciepłe okna 3-szybowe w korzystnej cenie

2020-02-21
Ciepłe okna 3-szybowe w korzystnej cenie
Wybór rodzaju okna dachowego zależy od miejsca zamontowania i jakie efekty chcemy osiągnąć. Pakiety trzyszybowe mają lepsze parametry od pakietów dwuszybowych, ale są droższe i cięższe.

Nowoczesne szyby zespolone są ciepłe, ponieważ przestrzeń pomiędzy taflami szkła jest wypełniona gazem szlachetnym – najczęściej jest to argon lub krypton. Taka technologia poprawia właściwości izolacyjne pakietu szybowego. Ważną rolę pełni również ramka dystansowa między szybami. Do niedawna ramka ta była wykonywana z metalu, który stawał się mostkiem cieplnym. Teraz standardem jest tzw. ciepła ramka, wykonana z tworzywa sztucznego. Właściwości pakietu szybowego zależą również od szkła, jakie zostało użyte. Standardem są szyby o grubości 4 mm, ale szkło klejone może mieć grubość 6 mm.
okno dachowe


Trzy szyby?

Wraz z rosnącymi wymaganiami energooszczędności, producenci podnieśli izolacyjność termiczną szyb, poprzez dołożenie dodatkowej szyby. Poprawiło to znacznie współczynnik przenikania ciepła.

Gdzie zamontować okna trzyszybowe?

Okna dachowe trzyszybowe montujemy w nowo powstających domach, które mają dobrą izolacyjność cieplną oraz w budynkach poddawanych termomodernizacji. Pakiety szybowe, których parametry cieplne są najwyższe są stosowane w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Pamiętajmy jednak, że nie tylko szyba zespolona jest ważna, ale liczy się też ciepły profil, w którym zostanie zamontowana.

okno dachowe


Cena a właściwości

Porównując okna dachowe, nie powinniśmy patrzeć tylko na ich cenę. Pamiętajmy, że okna dachowe wyglądające podobnie - różnią się parametrami. Czasem wyposażenie ich w inne okucia, uszczelki czy szyby - choć nie wpływa to na wygląd - spowoduje, że różnica w cenie sięga nawet kilkudziesięciu procent. Dlatego gotową wycenę powinniśmy traktować jako punkt wyjścia do obliczeń, na jaki wydatek mamy się przygotować, a nie jest to cena "sklepowa", która jest niezmienna i dla każdego taka sama. Nie zawsze najdroższe oznacza najlepsze. Rzadko komu potrzebne są naraz:
 1. najwyższa izolacyjność akustyczna,
 2. ciepłochronność,
 3. zabezpieczenia antywłamaniowe.
Nie ma sensu abyśmy przepłacali za najbezpieczniejsze okna do mieszkania w wysokim bloku czy superciche - do domu we wsi, który jest z dala od hałaśliwej drogi. Dlatego najpierw powinniśmy wybrać wyposażenie okienne, a potem poprosić o wycenę.

okno dachowe


Ważne parametry okien dachowych

 1. Przenikalność cieplna okna (Uw) - na jej wartość wpływa zarówno rama okienna (Uf), jak i szyba (Ug). Obecnie standardem są okna o Uw = 1,1 W/(m2K), a od 2021 r. będzie obowiązywać wymaganie izolacyjności cieplnej dla okien dachowych na poziomie Uw=1,1 W/(m2K). Taką izolacyjność uzyskują okna z szybami dwukomorowymi, których współczynniku Ug nie jest większy niż 0,8 W/(m2K).
 2. Współczynnik przepuszczalności światła (Lt) – jest to ilość światła słonecznego, jakie przez okno dachowe przeniknie do wnętrza. Wartość współczynnika przepuszczalności światła na poziomie74% oznacza, że szyba zatrzyma 26% światła.
 3. Właściwości akustyczne (Rw) - im wyższe, tym lepiej. Wysokie właściwości tłumienia hałasu zewnętrznego daje Rw (C, Ctr) wynoszące 33 (-1; -6). Natomiast w pobliżu lotnisk czy autostrad stosuje się okna o Rw powyżej 40 dB. 4. Aneta Wojtczak

  Aneta Wojtczak

  Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Pozytywnie
2023-03-17
Wszytko ok
pixel