Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ceramiczne Systemy Kominowe Schiedel

2020-08-04
Ceramiczne Systemy Kominowe Schiedel

Dobrze zaprojektowany i dobrany system kominowy stanowi gwarancję, że instalacja będzie będzie w 100% sprawna i bezpieczna dla użytkowników budynku. Komin ceramiczny to produkt, nad którym powinien zastanowić się każdy inwestor indywidualny, któremu zależy na rozwiązaniu długoletnim. Przy wyborze komina dymowego lub spalinowego należy zawsze pamiętać o systemie wentylacji, której zadaniem jest usunięcie powietrza z poszczególnych pomieszczeń. System wentylacji odpowiada za wymianę powietrza, która z kolei przekłada się na poczucie komfortu.

Decyzja o inwestycji w komin ceramiczny może okazać się dla inwestora indywidualnego jedną z najlepszych, jakie podjął w swoim życiu. Dlaczego? Przyglądając się nie tylko opinii fachowców, ale także użytkowników, którzy zdecydowali się na taki wybór, nie sposób nie odnieść wrażenia, że tego rodzaju produkty są najtrwalszym rozwiązaniem na rynku. Właściwości ceramiki, z której wykonane są elementy komina, sprawiają, że komin jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników. Jest odporny na działanie szkodliwego kondensatu oraz innych związków pojawiających się w procesie spalania. Mowa tutaj przede wszystkim o związkach siarki, chloru, czy fluoru, które można odnaleźć w spalinach pochodzących ze spalania oleju czy gazu i które osadzają się na ścianach komina w postaci kondensatu. Wybierając komin ceramiczny, właściciel budynku może mieć pewność, że pod wpływem wspomnianych czynników wkłady ceramiczne nie ulegną uszkodzeniu oraz będą odporne na działanie szkodliwego kondensatu. Dlatego też wybór komina ceramicznego jest idealnym rozwiązaniem nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale także finansowym, ponieważ dzięki swojej trwałości oraz odporności staje się inwestycją na lata.

ceramiczne kominy, ceramiczne systemy kominowe, ceramiczne wkłady kominowe, wkłady ceramiczne do kominów, kominy, wkłady

Warto także mieć na uwadze, że ceramiczne systemy kominowe doskonale sprawdzają się zarówno w nowo budowanych domach, jak i tych poddawanych modernizacji. Nie zajmują przy tym wiele miejsca i szybko się je buduje. Jak zatem widać — produkt ma wiele plusów, obok których nie da się przejść obojętnie.

Wybierając system kominowy dobrze jest także zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczny materiał, z jakiego wykonano system kominowy, ale także na przemiany architektoniczno — budowlane, których celem jest wdrażanie innowacyjnych i energooszczędnych, a także zgodnych ze środowiskiem rozwiązań. Takim z pewnością są ceramiczne systemy kominowe. Jakiej marki komin wybrać, aby mieć pewność, że przetrwa długie lata i będzie zgodny z ekologicznymi przekonaniami kolejnych pokoleń? Jedną z propozycji godnych polecenia są z pewnością produkty jednego z największych producentów systemów kominowych i wentylacyjnych — firmy Schiedel. Co warto wiedzieć o systemach oferowanych przez tego producenta? Dlaczego systemy kominowe Schiedel są uważane jako jedne z najlepszych na rynku i już na wstępie powinno się brać je pod uwagę?

ceramiczne kominy, ceramiczne systemy kominowe, ceramiczne wkłady kominowe, wkłady ceramiczne do kominów, kominy, wkłady

Schiedel — systemy kominowe, które będą bezpieczne przez wiele lat

Jednym z producentów kominów w Polsce i Europie jest Schiedel — firma z wieloletnim doświadczeniem, dla której kompatybilność produkowanego asortymentu z nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi jest niezwykle ważna. Co więcej, choć systemy ceramiczne tworzone przez producenta są uniwersalne (można je wykorzystać zarówno do ogrzewania olejowego, gazowego, jak i tego opalanego paliwem stałym), z czystym sercem można rzec, że są najlepszym rozwiązaniem, jakie obecnie można dostać na rynku. Jakich produktów szukać zatem u autoryzowanych dystrybutorów rozwiązań kominowych i wentylacyjnych?

Schiedel Rondo Plus — co ma takiego w sobie, czego nie mają inne rozwiązania?

Schiedel Rondo Plus jest systemem kominowym, który znajdzie zastosowanie w każdym domu jednorodzinnym. Rondo Plus znajdzie zastosowanie do wszystkich rodzajów paliw zarówno w suchym jak i mokrym trybie pracy. Ze względu na swoją budowę komin głównie wykorzystywany jest do kotłów na paliwa stałe czy kominków. Należy pamiętać, że komin nie jest odpowiedni do kotłów pracujących w technologii kondensacyjnej. Warto mieć na uwadze, że omawiany model wytwarza doskonały ciąg, a jednocześnie jest odporny na działanie wysokich temperatur. Maksymalna temperatura spalin, jaką jest w stanie odprowadzić wynosi 600°C.

ceramiczne kominy, ceramiczne systemy kominowe, ceramiczne wkłady kominowe, wkłady ceramiczne do kominów, kominy, wkłady

Zaletą, dla której wiele osób decyduje się na to rozwiązanie jest modułowa konstrukcja komina. Idealnie pasujące do siebie elementy takie jak kwasoodporna rura ceramiczna, izolacja, którą wykonano z wełny mineralnej oraz pustaki zewnętrzne wyposażone w kanały przewietrzające (dzięki którym zapewniona jest cyrkulacja powietrza) tworzą spójną całość. Zastanawiając się nad wyborem dobrze jest mieć na uwadze, że produkt jest nie tylko łatwy w montażu, ale także zajmuje niewiele miejsca. Istotną kwestią jest również to, że można wykorzystać go jako komin wewnętrzny lub wybudować go przy zewnętrznej ścianie budynku.

Schiedel Thermo Rondo Plus — kolejna odsłona genialnego systemu kominowego

Schiedel Thermo Rondo Plus jest produktem innowacyjnym, który łączy w sobie systemowy komin Rondo Plus i izolowane kanały wentylacyjne. Projektanci stworzyli produkt z pustaka o unikatowej konstrukcji oraz pianobetonu, który ma 6-krotnie lepszą izolacyjność od tradycyjnego betonu lekkiego. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe było podwyższenie parametrów izolacji termicznej i akustycznej.

ceramiczne kominy, ceramiczne systemy kominowe, ceramiczne wkłady kominowe, wkłady ceramiczne do kominów, kominy, wkłady

Schiedel Thermo Rondo Plus jest systemem kominowym, który spełnia wszelkie wymogi, jakie stawia przed nim potrzeba posiadania przez użytkownika nowoczesnego systemu. Produkt nie tylko szybko wytwarza doskonały ciąg, ale także nie reaguje na niebezpieczne związki, które wytwarzają się podczas spalania paliwa. Tak jak w przypadku komina Rondo Plus, komin jest odporny na pożar sadzy, a maksymalna temperatura spalin w tym systemie nie powinna przekraczać 600°C.

Prezentowany system jest udoskonaleniem komina Rondo Plus. Komin będzie odpowiedni dla osób, którym zależy na uzyskaniu lepszej izolacji termicznej kanałów wentylacyjnych.

Schiedel Dual — niezwykłe połączenie, które wprawia w zachwyt

System kominowy Schiedel Dual jest połączeniem kominów dwóch systemów w jednym pustaku. Dlaczego doszło do takiego połączenia? Wszystko za sprawą potrzeb klientów, którym zależało na tym, aby mieć pewność, że zastosowane rozwiązanie będzie nie tylko trwałe, ale także odpowiednie do większości urządzeń grzewczych. Wkład z ceramiki plastycznej doskonale sprawdzi się dla kotłów na paliwo stałe (w mokrym i suchym trybie pracy). Przewody z ceramiki izostatycznej znajdą zastosowanie wśród kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych na gaz czy olej.

Część komina do paliw stałych składa się z rur plastycznych o wysokości 33cm, wełny mineralnej oraz kanałów przewietrzających. Segment do gazu czy oleju składa się z rur izostatycznych o wysokości 66cm, pierścieni dystansowych umieszczonych w kanale, który umożliwia pobór powietrza z zewnątrz (potrzebnego do procesu spalania w kotle). Dodatkowo w pustaku znajduje się kanał montażowy, który ze względu na swoje wymiary nie może pełnić funkcji kanału wentylacyjnego ale doskonale sprawdzi się do umieszczenia w środku przewodów czy rur.

Zastosowanie dwóch przewodów w jednym pustaku stanowi ogromną oszczędność miejsca oraz daje możliwość podpięcia niemal wszystkich urządzeń stosowanych w budownictwie jednorodzinnym.

System kominowy Schiedel Avant — warto na niego zwrócić uwagę

Schiedel Avant to propozycja dla tych osób, które zdecydowały się na wykorzystanie w systemie grzewczym kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych, które opalane są olejem lub gazem. Rozwiązanie to zostało stworzone z myślą o tych osobach, które nie zdecydowały jeszcze wy wybrać kocioł gazowy z zamkniętą czy otwartą komorą spalania. Jedno jest pewne - wybierając ten system kominowy będą mogli zastosować zarówno pierwsze, jak i drugie ze wspomnianych rozwiązań.

ceramiczne kominy, ceramiczne systemy kominowe, ceramiczne wkłady kominowe, wkłady ceramiczne do kominów, kominy, wkłady

Komin Schiedel Avant zbudowany został z pustaka zewnętrznego, w którego środek wkładana jest innowacyjna, profilowana rura ceramiczna, centrowana w pustaku za pomocą pierścieni dystansowych. Ceramiczna rura w systemie Avant jest odporna na działanie kondensatu, który powstaje podczas przechodzenia spalin przez komin.

Wykorzystanie pierścieni pozwala na zasysanie powietrza z zewnątrz na cele spalania paliwa w kotle. Komin wykorzystywany jest zarówno do pojedynczych podpięć jak i do podłączenia kotłów w układach kaskadowych.

Schiedel Quadro Pro — spalanie w kotłach niskotemperaturowych i kondensacyjnych na najwyższym poziomie

Idąc śladami nowoczesnych technologii, Schiedel stworzył rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w obecnie obowiązujące trendy. Mowa tutaj o kominie Schiedel Quadro Pro dedykowanym do odprowadzania produktów spalania z kotłów niskotemperaturowych i kondensacyjnych na gaz i olej, w których temperatura spalin sięga co najwyżej 200°C. System Schiedel Quadro Pro umożliwia również odprowadzanie produktów spalania z systemów zbiorczych, na przykład kilku podłączeń na różnych kondygnacjach.

ceramiczne kominy, ceramiczne systemy kominowe, ceramiczne wkłady kominowe, wkłady ceramiczne do kominów, kominy, wkłady

Komin Schiedel Quadro Pro składa się z izostatycznych rur ceramicznych, których cechą charakterystyczna jest niezwykle wysoka szczelność i odporność na agresywny kondensat. Pustaki zewnętrzne które zastosowane zostały w tym systemie. podobnie jak te wykorzystane w innych systemach tego producenta, wykonane są z lekkiego betonu a ich wysokość to 323 mm. W systemie Schiedel Quadro Pro podobnie jak w innych omawianych (Dual lub Avant), producent zastosował pierścienie dystansowe, dzięki którym możliwe jest wycentrowanie rury ceramicznej, którą umieszczono w pustaku. Aby mieć pewność, że system będzie w 100% szczelny oraz bezpieczny zastosowano tutaj także specjalny kit Rotempo, który jest odporny na działanie szkodliwych substancji wytwarzających się podczas procesu spalania.

ceramiczne kominy, ceramiczne systemy kominowe, ceramiczne wkłady kominowe, wkłady ceramiczne do kominów, kominy, wkłady

Firma Schiedel jako producent zadbała o kompleksowość systemu jakim jest Quadro Pro. Mowa tutaj o szerokim asortymencie płyt przykrywających ze stożkiem wylotowym, dzięki którym możliwe jest jednoczesne odprowadzenie gazów i pobieranie powietrzna niezbędnego do procesu spalania.

Dlaczego kominy ceramiczne Schiedel są najlepsze na rynku?

Szukając odpowiednich rozwiązań, wielu fachowców powie, że warto pochylić się nad propozycjami Schiedel. Oferowane przez tego producenta produkty to systemy kominowe najnowszej generacji, w których nie tylko wykorzystano najlepsze surowce, ale także innowacyjną technologię pozwalającą stworzyć produkty wysokiej jakości, które są w pełni bezpieczne dla użytkowników. Warto mieć na uwadze, że proponowane ceramiczne wkłady kominowe w pełni współgrają zarówno ze starszymi, jak i najnowszymi urządzeniami grzewczymi, dzięki czemu z powodzeniem można je wykorzystać zarówno podczas remontu starego domu, jak i budowy zupełnie nowego budynku.

Firma Schiedel stworzyła systemy kominowe, których modułowa budowa sprawia, że są łatwe i szybkie w montażu. Dodatkowo w palecie produktowej każdy odnajdzie system dopasowany do swoich potrzeb.

ceramiczne kominy, ceramiczne systemy kominowe, ceramiczne wkłady kominowe, wkłady ceramiczne do kominów, kominy, wkłady

Przeglądając ofertę rynkową od razu da się zauważyć, że Schiedel jest największym i najnowocześniejszym producentem systemów kominowych nie tylko w naszym kraju, ale także w Europie. Głównym atutem jest niezawodność kominów ceramicznych, które w porównaniu do innych rozwiązań cechują się największą odpornością na korozję. W przypadku firmy Schiedel na wszystkie kominy ceramiczne udzielana jest 30-letnia gwarancja, która liczona jest od daty zakupu komina. Przy wyborze systemu kominowego zdecydowanie warto postawić na pewne rozwiązania.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-25
Ok
pixel