t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Black Friday!

2019-11-29
Black Friday!

Na Black Friday czeka co roku wiele osób. Jest to dzień, a nawet weekend wyprzedaży, na których można “upolować” wiele okazji. Podkreślić należy, że niektóre sklepy oferują obniżki cen nawet do 75%. Czym tak naprawdę jest Black Friday, kiedy wypada? Na jakie promocje można się nastawić? Pytań kłębiących się w głowie jest dużo. Warto jednak poznać odpowiedzi.

black friday

Czym jest Black Friday

Zapoznając się z rysem historycznym, nie do końca jednoznacznie można określić kiedy po raz pierwszy pojawiła się nazwa “Black Friday”. Jedni twierdzą, że jest to pozostałość po Czarnym Piątku, kiedy w 1951 roku po Święcie Dziękczynienia wielu pracowników nie dotarło do pracy, zgłaszając urlop na żądanie, aby móc skorzystać z wielu promocji, które akurat w tym dniu były dostępne w wielu sklepach. Inną teorią jest nagły spadek ceny złota, który odnotowano w roku 1869. Jest jeszcze kilka innych teorii, o których mówią historycy, dlatego do końca nie wiadomo, która jest słuszna i na kiedy datować pojawienie się Czarnego Piątku.

Black Friday opanował cały świat

Pomimo tego, że Black Friday jest głównie amerykańską tradycją, nie sposób nie zauważyć, że zakupowy szał obejmuje cały świat. Praktycznie w każdym państwie można znaleźć sklepy, które rokrocznie biorą udział w akcji i oferują swoim klientom pokaźne obniżki cen.

Choć Czarny Piątek nie wygląda w innych miejscach tak jak w USA, ludzie czekają na ten dzień przez cały rok. Choć zakupy odbywają się spokojniej, z roku na rok rośnie zainteresowanie listopadowymi wyprzedażami. Warto mieć także na uwadze, że pod koniec listopada Czas wyprzedaży obejmuje nie tylko jeden, wybrany piątek, ale najczęściej weekend, a nawet tydzień poprzedzający ten dzień. Być może to jest kluczem do spokojnych zakupów.

black friday

Data najbliższego Black Friday

Szukając daty najbliższego Black Friday, należy mieć na uwadze, że w każdym kraju data będzie taka sama. Czarny Piątek wypada bowiem zawsze po Dniu Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. W roku 2019 wypada zatem 29 listopada. Chcąc na przyszłość obliczyć datę tego wydarzenia, warto mieć na uwadze, że wypada zawsze w czwarty piątek listopada.

Jak odpowiednio przygotować się do Black Friday?

Osoby, które zastanawiają się, jak przygotować się do Black Friday, powinny zacząć od listy zakupów, która z pewnością pomoże im podczas zakupów. Dzięki niej nie wpada się w szał zakupów, a tym samym nie traci się pieniędzy na przysłowiowe “przydasie”. Listę warto przygotowywać przez cały rok - chodzi tutaj nie tylko o rzeczy, które potrzebne są klientowi, ale również jego rodzinie i przyjaciołom. Wyprzedaże są bowiem dobrą okazją do kupna prezentów świątecznych.

Kolejną rzeczą, o której powinien pamiętać potencjalny klient, to sprawdzenie od kiedy wyprzedaże obowiązują w wybranych sklepach. Ta wiedza pozwoli tak zaplanować zakupy, aby nie popaść w szaleństwo.

A jak do Black Friday powinny przygotować się sklepy, aby odnieść sukces? Przede wszystkim władze tych miejsc muszą przeanalizować zeszłoroczną sprzedaż i określić, które produkty były wówczas najpopularniejsze. Dobrze jest także przejrzeć statystyki wyszukiwań w Internecie oraz na stronie sklepu. Dzięki temu od razu będzie wiadomo, które produkty będą cieszyć się największą popularnością. Co więcej, do zadań właścicieli należy również ustalenie wysokości rabatów na poszczególne produkty. Warto pamiętać o tym, że obopólne przygotowania pozwolą obu stronom odnieść spektakularny sukces. Sklepom - sprzedażowy, a klientom - zakupowy.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-25
Ok
pixel