t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynki silikatowo-silikonowe – jak je poprawnie nakładać?

2020-11-15
 Tynki silikatowo-silikonowe – jak je poprawnie nakładać?

 

Nakładanie tynków silikatowo-silikonowych nie należy do zbyt łatwych zadań. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest, aby zajęli się tym prawdziwi fachowcy. Jednak nawet w takim wypadku ważne jest, abyś wiedział, jak powinno poprawnie nakładać się ten rodzaj tynku, aby w razie czego móc upomnieć osoby, które będą nakładały go na Twój budynek. Warto dowiedzieć się również, jakie błędy są najczęściej popełniane podczas wykonywania tej pracy.

 


Z artykułu dowiesz się:


“tynk,

Jak nakładać tynk silikatowo-silikonowy?

Aby nakładanie tynku silikatowo-silikonowego odbyło się bez zastrzeżeń, powinno się zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

  • przygotowanie podłoża – jest to jedna z ważniejszych powinności każdego fachowca. Ściana, na której ma się znaleźć tynk, powinna być sucha, nie popękana i czysta. Warto wiedzieć, że jeśli będzie ona wilgotna, to wówczas z pewnością tynk się odspoi;
  • zagrunowanie ściany oraz jej oczyszczenie;
  • przed nałożeniem masy podkładowej warto zabarwić ją na kolor zbliżony do wybranego odcienia tynku, ponieważ zabezpieczy to powierzchnię tynku przed ewentualnymi odbarwieniami; nałożenie masy podkładowej, dzięki czemu tynk będzie się lepiej trzymał;

Warto pamiętać, że do nakładania tynku silikatowo-silikonowego potrzebna jest również odpowiednia pogoda, a jej temperatura powinna oscylować pomiędzy 8 a 25 stopni Celsjusza. Nie zaleca się nakładanie go, gdy na dworze panuje mróz, gdyż doprowadzi to do jego zmrożenia i odpadnięcia, a z kolei zbyt gorąca pogoda może doprowadzić do nieestetycznych przebarwień.

Tynk silikatowo-silikonowy – jak położyć?

“tynk,

Każdy tynk, którego będziemy używać, ma określone wskazania przez producenta, których absolutnie nie należy bagatelizować. Po drugie ważne jest, aby urządzenia i inne akcesoria, przeznaczone do użytku, były czyste, ponieważ wszelkie zabrudzenia doprowadzą do tego, że znajdą się one wraz z tynkiem na elewacji. Do nakładania tynku najlepiej wybrać pacę wykonaną ze stali nierdzewnej. Niektórzy fachowcy używają pacy wykonanej ze stali węglowej, co nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ może ona doprowadzić do smug lub rdzawych plam.

Tynk silikatowo-silikonowy nakłada się tylko jedną warstwę. Można wykonać to za pomocą maszyny natryskowej lub ręcznie przez minimum dwie osoby. Najważniejsze dla nałożonego produktu są kolejne 24 godziny, więc najlepiej zabezpieczyć jego schnięcie specjalną siatką ochronną.

Błędy podczas nakładania tynku silikatowo-silikonowego

“tynk,

Niestety przy wykonywaniu prac polegających na nakładaniu tynku, można popełnić wiele błędów, które przeważą na estetyce ścian. M.in. chodzi o:

  • nakładanie tynków różnych producentów – warto wiedzieć, że tynk pochodzące od różnych firm mogą minimalnie różnić się od siebie, co może wpłynąć na końcowy efekt elewacji;
  • brak warstwy podkładowej – jeśli nie będzie ona nałożona, tynk w krótkim czasie może zacząć odpadać;
  • wilgotność ściany – zbyt wysoka, również spowoduje, że tynk odpadnie od ściany;
  • nierówności – doprowadzą do tego położona nierówno warstwa kleju;
  • nakładanie tynku w zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze;
  • brak staranności – fachowcy, którzy nie będą odpowiednio staranni podczas nakładania zaprawy, pozostawią ślady od pacy lub widoczne zaciągnięcia. A tego z pewnością nie chcemy widzieć.
  • Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
pixel