Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna nieotwierane

155 Ilość produktów

 

 

W kategorii tej znajdują się okna nieotwierane dachowe oferowane przez renomowanych producentów m.in. Fakro. Okna te dopasowane są do dachów płaskich i świetnie doświetlają każde pomieszczenie. Stanowią nie tylko funkcjonalny dodatek, ale spełniają również funkcję estetyczną. Z łatwością sprostają warunkom atmosferycznym, dzięki wysokim wymaganiom technicznym. Zapewniają doskonałe parametry wytrzymałościowe, akustyczne i termoizolacyjne. Dostarczają optymalność ilość światła naturalnego i ograniczają straty cieplne. W sklepie internetowym Renowa24, znajdują się okna nieotwierane w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je skutecznie dopasować do danego pomieszczenia. Dzięki nim każde poddasze zostanie stylowo zaaranżowane. 

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania okien nieotwieranych? 

 

Można się dość mocno zastanawiać, jakie korzyści mogą mieć nieotwierane okna dachowe. Jednak istnieje kilka zalet, na które warto zwrócić uwagę: 

  • Niższa cena – okna nieotwierane przeważnie mają niższą cenę niż standardowe okna. Nie są wyposażone np. w okucia potrzebne do uruchomienia skrzydła. Nie posiadają też dużej ilości uszczelek.  
  • Stanowią dobre uzupełnienie okien otwieranych – w pomieszczeniach, które powinny być wentylowane, należy montować okna otwierane. Jednak okna nieotwierane mogą pełnić rolę uzupełniającą, aby lepiej doświetlić pomieszczenie.  
  • Lepsza ochrona przed włamaniem – okna nieotwierane przeważnie, są wyposażone w antywłamaniowe szyby, dzięki czemu skuteczniej odpierają ewentualne ataki włamywaczy.  
  • Mniejsza podatność na uszkodzenia – dzięki temu, że się nie otwierają, istnieje mniejsze ryzyko awarii.  
  • Oszczędność na rachunkach za energię – im więcej przeszkleń, tym większy dopływ światła słonecznego. Dzięki temu dochodzi do redukcji światła sztucznego, a więc obniżenia rachunków za energię. 

 

Jakie są możliwości zastosowania okien nieotwieranych? 

 

Większość inwestorów wybiera okna nieotwierane do przestrzeni biurowych i magazynów. Bardzo dobrze sprawdzą się również w połączeniu z oknami połaciowymi na poddaszu. Mogą być z powodzeniem umieszczane również w garderobie czy ciągach komunikacyjnych. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby montować je wszędzie tam, gdzie nie trzeba wentylować pomieszczeń.  

 

Jak wybrać okna nieotwierane? 

 

W tej kategorii do wyboru są różne rozmiary okien nieotwieranych, dzięki czemu można dopasować je do wielkości pomieszczenia. Zakłada się, że powierzchnia przeszkleń nie powinna być mniejsza niż 1/8 powierzchni podłogi. Oferujemy okna nieotwierane 2-, 3-, lub 4-szybowe. Im większa ilość szyb, tym lepsza izolacja akustyczna i termiczna. Okna dachowe nieotwierane, jak i każde inne, powinny pochodzić od sprawdzonych producentów, takich jak m.in. Fakro, Okpol i Velux 

 

FAQ 

 

Jak zamontować okna nieotwierane? 

 

 

W pierwszej kolejności należy dobrać okno nieotwierane o odpowiednich rozmiarach. Może być ono osadzone na pokryciu lub na drewnianej podkładce, która otacza otwór w dachu. Wokół otworu należy wyłożyć samoprzylepną papę, w celu uszczelnienia dachu i stolarki. Powierzchnia przy otworze okiennym powinna zostać zagruntowana mniej więcej na ok. 30 cm szerokości. Po przygotowaniu podłoża, można przystąpić do ułożenia okna, które należy umieścić nad otworem. Najlepiej wykonać to opierając okno o warstwę podkładowej papy. Boki ościeżnicy należy położyć równolegle do otworu i zamocować ją za pomocą wkrętów. W przypadku, gdy okno nie ma otworów, należy wykonać je samodzielnie według instrukcji producenta. Następnie można przykręcić okno do dachu. W kolejnym etapie należy wykończyć pokrycie dachowe i zainstalować listwy dociskowe, jeśli takowe znajdują się w zestawie. Na sam koniec należy obudować okno po wewnętrznej stronie.  

Instrukcja montażu okna nieotwieranego powinna zostać dołączona do zakupu. Jeśli jednak inwestor nie czuje się na siłach, aby samodzielnie przeprowadzać montaż okna, powinien pozostawić to zadanie fachowcom. 

 

Jak dobrać rozmiar okien nieotwieranych? 

 

Rozmiar okien nieotwieranych powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia. Zakłada się, że powierzchnia przeszkleń nie powinna być mniejsza niż 1/8 powierzchni podłogi 

 

Czy okna nieotwierane mogą przeciekać? 

 

Okna nieotwierane, tak samo jak połaciowe i pionowe, mogą być narażone na przeciekanie. Głównym powodem może być zły montaż, który doprowadzi nie tylko do przeciekania, ale również mostków termicznych. Należy o tym pamiętać, tym bardziej, że okna nieotwierane są bardziej narażone na zmienne czynniki zewnętrzne niż inne typy okien.  

 

Jeśli podczas zakupów produktów z tej kategorii, pojawią się jakiekolwiek pytania, warto skontaktować się z obsługą klienta sklepu Renowa24.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-17
Wszytko ok
pixel