Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna o podwyższonej osi obrotu

118 Ilość produktów

 

Wybierając okna dachowe o podwyższonej osi obrotu, można zyskać wysoki komfort użytkowania poddasza. Takie rozwiązania zapewniają bardzo dobre doświetlenie i wspaniały widok z okna. W kategorii tej przedstawiamy okna o podwyższonej osi obrotu pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów stolarki okiennej, którzy stawiają nie tylko na wygodę obsługi swoich produktów, ale również na nowoczesny design i dbałość o każdy szczegół. Okna otwierane są obrotowo, jednak ich oś znajduje się na takiej wysokości, że nawet osoba bardzo wysoka może stać obok krawędzi otwartego okna, bez obaw o zahaczenie. Jeśli więc poszukiwane są jedne z najlepszych rozwiązań na rynku stolarki okiennej, warto zapoznać się z naszą pełną ofertą. 

 

Jakie korzyści wypływają z zastosowania okien dachowych o podwyższonej osi obrotu? 

 

Przede wszystkim wybierając okna dachowe o podwyższonej osi obrotu, należy zwrócić uwagę na ich jakość. Tylko wtedy można mieć pewność, że dane okno spełni swoje funkcje i będzie posiadało takie zalety jak: 

 • Możliwość swobodnego zarządzania oknem zarówno przez osoby o niskim, jak i wysokim wzroście. 
 • Innowacyjne mechanizmy wspomagające, pozwalające na pozostawienie otwartego skrzydła w każdej pozycji, bez obaw, że samo się zamknie.  
 • Możliwość zarządzania nawiewem świeżego powietrza, dzięki kilku stopniom mikrouchylania. 
 • Wysokiej jakości materiały, z których stworzone są okna. 
 • Możliwość skorzystania z walorów automatycznego nawiewnika 
 • Bogactwo kolorystyczne ram okien, dzięki czemu można je całkowicie dopasować do swoich oczekiwań. 
 • Wysokie parametry techniczne okien, zapewniające m.in. energooszczędność, wysoką trwałość, szczelność i bardzo łatwy montaż. 
 • Możliwość zablokowania skrzydła pod kątem 160 st 
 • Wysoka odporność na włamanie, dzięki innowacyjnym systemom ochronnym. 
 • Bogate wyposażenie dodatkowe.  
 • Długoletnia gwarancja producenta. 

 

Jakie są możliwości zastosowania okien dachowych o podwyższonej osi obrotu? 

 

Okna dachowe o podwyższonej osi obrotu mogą być montowane właściwie w każdym pomieszczeniu. Niezależnie czy poszukiwane są rozwiązania do salonu, kuchni czy sypialni, ten rodzaj okien z powodzeniem może być zastosowany w każdym wnętrzu, w którym liczy się podwyższony komfort i funkcjonalność. Wielu producentów oferuje okna o podwyższonej osi obrotu z naświetleniem dolnym, dzięki czemu możliwe jest jeszcze lepsze doświetlenie pomieszczenia i o szerokie pole widzenia z okna. 

 

Jakie okna o podwyższonej osi obrotu wybrać? 

 

W naszej ofercie znajdziesz okna o podwyższonej osi obrotu wykonane z: 

 • Drewna – dedykowane są do salonu, sypialni, pokojów dziecięcych, czyli dla wszystkich pomieszczeń suchych. 
 • Drewna i poliuretanu – dedykowane dla kuchni i łazienek. Wspaniale sprawdzają się w przypadku pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. 

 

Modele te dedykowane są dla budynków energooszczędnych i pasywnych, ponieważ zastosowano w nich kilka uszczelek dbających o redukcję mostków cieplnych i lepszą izolację okna.  

 

FAQ 

 

Jak zamontować okno dachowe o podwyższonej osi obrotu? 

 

Producenci okien dachowych wraz ze swoimi oknami przesyłają instrukcję montażu okien dachowych. Jeśli jednak użytkownik nie posiada odpowiedniego doświadczenia w instalacji okien, powinien zdać się na doświadczenie specjalistycznej firmy, która ma na swoim koncie wykonywanie takich prac. Jeśli okno zostanie zamontowane w nieprawidłowy sposób, wówczas może dość do nieszczelności i powstania mostków termicznych.  

 

Jak dobrać rozmiar okna dachowego o podwyższonej osi obrotu? 

 

Według przepisów budowlanych, przeszklenia powinny zajmować przynajmniej 1/8 powierzchni podłogi w danym pomieszczeniu. Dzięki temu wnętrze zostanie doświetlone odpowiednią ilością światła. Ogółem to użytkownicy powinny wiedzieć, jak duże przeszklenia ich interesują. W każdym pomieszczeniu można zainstalować inne okno dachowe. 

 

Czy okno dachowe może przeciekać? 

 

Jeśli okno dachowe o podwyższonej osi obrotu zostanie źle zamontowane, może przeciekać. Do każdego okna dachowego należy dokupić kołnierz uszczelniający, który ma zapobiegać takim sytuacjom. Jednak i on powinien zostać odpowiednio zainstalowany. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób zainstalować okno dachowe lub masz jakiekolwiek inne wątpliwości, koniecznie skontaktuj się z profesjonalną ekipą zajmującą się montażem okien dachowych. 

 

Jeśli podczas zakupów pojawią się jakiekolwiek pytania o okna o podwyższonej osi obrotu, skontaktuj się z naszą obsługą klienta sklepu Renowa24.  

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-27
Pozytywnie
pixel