Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna dachowe według pakietu szybowego

3214 Ilość produktów

Okna dachowe to popularny wybór dla tych, którzy chcą ożywić swój dachowy pokój lub zagospodarować nieużywany strych. Jednym z najważniejszych aspektów okien dachowych jest wybór odpowiedniego pakietu szybowego, który wpłynie na ich właściwości termiczne, akustyczne i bezpieczeństwo. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje, jakie warto wiedzieć, aby wybrać odpowiednie okno dachowe z odpowiednim pakietem szybowym. 

Co to jest pakiet szybowy? 

Pakiet szybowy to po prostu dwa lub więcej szklanych paneli umieszczonych w ramie okna. Dwa panele szklane z tworzywem sztucznym pomiędzy nimi tworzą "przestrzeń" lub "izolację" wypełnioną powietrzem. Przestrzeń ta jest izolowana zewnętrznym powietrzem, co zapobiega utracie ciepła z domu i poprawia izolację akustyczną. 

Jak wybierać pakiet szybowy dla okna dachowego? 

Kiedy wybierasz okno dachowe, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest twoje budżet. Więcej szyb i zaawansowane technologie będą kosztować więcej. Warto również wziąć pod uwagę klimat, w którym żyjesz. Jeśli mieszkasz w miejscu z dużymi zmianami temperatur, zdecydowanie warto zainwestować w okno dachowe z wysokiej jakości pakietem szybowym. 

Najprostszy pakiet szybowy składa się z pojedynczego panelu szklanego. Taki pakiet szybowy jest stosunkowo tani, ale ma niskie właściwości termiczne i akustyczne. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli planujesz zainstalować okno dachowe w pomieszczeniu, w którym nie spędzasz dużo czasu, np. na strychu lub w garażu. 

Pakiet szybowy z podwójnym panelem to popularniejsze rozwiązanie. Dwa panele szklane zapewniają lepszą izolację termiczną i akustyczną niż pojedynczy panel. Dodatkowo izolacja ta jest poprawiona dzięki wypełnieniu przestrzeni pomiędzy szybami argonem, który jest lepszym izolatorem niż powietrze. Taki pakiet szybowy jest dobrym wyborem dla pomieszczeń, w których przebywasz częściej, takich jak sypialnia lub salon. 

Pakiet szybowy z trzema panelami to najbardziej zaawansowane rozwiązanie. Trzy panele szklane zapewniają jeszcze lepszą izolację termiczną i akustyczną niż dwa panele. Dodatkowo, w przypadku okien dachowych, te dodatkowe panele mogą zwiększyć przepuszczalność światła, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach dachowych. Taki pakiet szybowy jest dobrym wyborem dla pomieszczeń, w których chcesz cieszyć się widokiem, np. jadalni lub pokoju z widokiem na ogród. 

Pakiet szybowy o zwiększonej ochronie 

Pakiet szybowy o zwiększonej ochronie to rozwiązanie, które zapewnia większe bezpieczeństwo. W skład takiego pakietu wchodzi zwykle trzy lub więcej panele szklane, w których między warstwami znajduje się specjalna folia, która zapobiega rozprzestrzenianiu się szkła w przypadku jego pęknięcia. Taki pakiet szybowy jest dobrym wyborem, jeśli zależy ci na bezpieczeństwie swojej rodziny i mienia. 

Oprócz liczby paneli i technologii zastosowanej w pakiecie szybowym istnieją również inne czynniki, które mogą wpłynąć na twoją decyzję. Jednym z nich jest wartość U, czyli współczynnik przenikania ciepła. Im niższa wartość U, tym lepsze właściwości termiczne okna dachowego. Kolejnym czynnikiem jest wartość Rw, czyli redukcja hałasu. Im wyższa wartość Rw, tym lepsze właściwości akustyczne okna dachowego. 

Okna dachowe są doskonałym rozwiązaniem, aby wprowadzić więcej światła i powietrza do pomieszczeń dachowych. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni pakiet szybowy, który zapewni właściwą izolację termiczną, akustyczną i bezpieczeństwo. Przy wyborze pakietu szybowego warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby, budżet oraz klimat, w którym żyjesz. W przypadku wątpliwości najlepiej skonsultować się z ekspertem. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
pixel