t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poziomnice PRO

( ilość produktów: 1 )

 

 Poziomnice to narzędzia pomiarowe stosowane w budownictwie, geodezji oraz inżynierii lądowej do pomiaru i ustalania poziomu terenu. Są to urządzenia służące do precyzyjnego i dokładnego poziomowania oraz pomiaru różnicy wysokości. W tej kategorii dostępne są różne rodzaje poziomnic, takie jak poziomice wodne, optyczne, cyfrowe oraz magnetyczne. Produkty w tej kategorii są przeznaczone dla profesjonalistów, takich jak budowniczowie, geodeci, inżynierowie lądowi oraz dla osób wykonujących prace pomiarowe i kontrolę poziomu. 

Korzyści oraz cechy charakterystyczne

 Najważniejsze zalety produktów z kategorii poziomnic to ich precyzja i dokładność pomiarów. Dzięki nim możemy skutecznie wyznaczać poziom terenu, równać powierzchnie oraz dokonywać pomiarów pionowych i poziomych. Poziomnice umożliwiają osiągnięcie wysokiej precyzji i zapewniają rzetelne wyniki. Stosując poziomnice, można skutecznie kontrolować poziom wykonanych prac oraz wykonywać pomiary różnicy wysokości. Decydując się na produkt z tej kategorii, możemy oczekiwać osiągnięcia celu dokładnego i profesjonalnego poziomowania oraz pomiarów poziomu terenu. 

Możliwości zastosowania

 Produkty z kategorii poziomnic umożliwiają wykonywanie szeregu prac związanych z niwelacją i poziomowaniem. Są używane do wyznaczania poziomu terenu, równania powierzchni, montażu elementów konstrukcyjnych, budowy dróg, budowy mostów oraz innych prac związanych z budownictwem i geodezją. Poziomnice można również stosować do precyzyjnych pomiarów różnicy wysokości oraz do kontroli poziomu wykonanych prac. Ważne jest odpowiednie używanie i dbanie o poziomnice, przestrzeganie instrukcji obsługi oraz kalibracja w celu utrzymania precyzji pomiarów. 

Jak wybrać produkt z tej kategorii?

 Przy wyborze produktu z kategorii poziomnic warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Poziomnice są dostępne w różnych rozmiarach i typach, takich jak poziomice wodne, optyczne, cyfrowe lub magnetyczne. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby i rodzaj prac, które zamierza się wykonywać. Istotne są również cechy charakterystyczne, takie jak dokładność pomiar u, precyzja, jakość wykonania oraz wytrzymałość produktu. Warto również sprawdzić, czy dany model poziomnicy posiada certyfikat jakości. Przy wyborze należy również kierować się renomą producenta oraz opiniami użytkowników.

FAQ 

Jakie są różnice między poziomnicami wodnymi a optycznymi?

Poziomnice wodne działają na zasadzie równoważenia poziomu wody i umożliwiają precyzyjne wyznaczenie poziomu terenu. Są łatwe w obsłudze i nie wymagają zasilania. Poziomnice optyczne wykorzystują promienie świetlne do pomiaru poziomu i oferują większą precyzję oraz możliwość wykonywania dłuższych pomiarów na większych odległościach. Wybór zależy od preferencji i rodzaju prac, które zamierzasz wykonać. 

Jak dbać o poziomnice niwelacyjne?

Aby utrzymać precyzję i dokładność pomiarów, należy odpowiednio dbać o poziomnice niwelacyjne. Po każdym użyciu należy je czyścić zanieczyszczeń, szczególnie soczewki i powierzchnie optyczne. Należy unikać upadków i uszkodzeń mechanicznych oraz przechowywać je w bezpiecznym miejscu. W przypadku poziomnic wodnych należy regularnie sprawdzać poziom wody i ewentualnie ją uzupełniać. Ważne jest również regularne przeprowadzanie kalibracji, aby zapewnić dokładność pomiarów. 

Jak wybrać odpowiednią długość poziomnicy niwelacyjnej?

Wybór długości poziomnicy zależy od rodzaju prac, które zamierzasz wykonać oraz wielkości obszaru pomiarowego. Krótsze poziomnice są bardziej poręczne i nadają się do pomiarów na niewielkich obszarach, podczas gdy dłuższe poziomnice umożliwiają wykonywanie pomiarów na większych odległościach. Warto również wziąć pod uwagę swoje preferencje i wygodę użytkowania. Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na zakres pomiarowy i precyzję, aby dostosować poziomnicę do potrzeb konkretnego zadania.

Jak dokładnie kalibrować poziomnicę niwelacyjną?

  Aby dokładnie kalibrować poziomnicę niwelacyjną, wykonaj następujące kroki:   1. Umieść poziomnicę na stabilnej i poziomej powierzchni. 2. Sprawdź, czy libelle (poziomica) znajdujące się na poziomnicy jest w poziomie. Jeśli nie, użyj śrub regulacyjnych lub innych dostępnych mechanizmów, aby doprowadzić poziomnicę do poziomu. 3. Wykonaj odczyt z libelli na jednym końcu poziomnicy. 4. Obróć poziomnicę o 180 stopni, tak aby libella była teraz na drugim końcu poziomnicy. 5. Sprawdź odczyt na libelli na tym końcu. Powinien być taki sam lub bardzo bliski odczytowi z poprzedniego kroku. 6. Jeśli odczyty różnią się, skoryguj ustawienia poziomnicy za pomocą mechanizmów regulacyjnych, aż odczyty na obu końcach będą takie same. 7. Powtórz te kroki kilka razy, aby upewnić się, że poziomnica jest dokładnie wykalibrowana.   Ważne jest, aby przeprowadzić kalibrację w miejscu wolnym od zakłóceń i w regularnych odstępach czasowych, aby zapewnić dokładność pomiarów. W przypadku bardziej zaawansowanych poziomnic cyfrowych lub automatycznych należy stosować się do instrukcji producenta w celu prawidłowej kalibracji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel