t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lakierobejce, impregnaty

( ilość produktów: 26 )

Lakierobejca to preparat, który stosuje się zarówno do konserwacji, jak i dekoracji drewnianych powierzchni. Dzięki nim drewno nie straci swoich walorów wizualnych, a dodatkowo będzie prawidłowo zabezpieczone przed działaniem wilgoci, czy promieniowania UV. Wybierając prezentowane produkty, warto skupić się nie tylko na składzie, ale również na barwie, ponieważ lakierobejca nadaje drewnianej powierzchni określony kolor, uwidaczniając jednocześnie drewniane słoje.

 

Do czego można wykorzystać lakierobejcę?

Lakierobejca służy do malowania i zabezpieczenia powierzchni drewnianych. Produkt stosowany jest zarówno do ochrony drewna surowego (tutaj należy pamiętać, aby wcześniej nałożyć impregnat do drewna), jak i malowania dekoracyjnego, jeśli użytkownikowi zależy na odnowieniu powierzchni po zdjęciu starej warstwy lakieru lub farby do drewna. Lakierobejca może być wykorzystana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Lakierobejca — jakie korzyści przynosi jej stosowanie?

Lakierobejca łączy w sobie właściwości lakieru i bejcy, co sprawia, że czas pracy nad drewnem znacznie się skraca. Wybierając prezentowane produkty, użytkownik powinien zwrócić uwagę na kolejne zalety, do których należą przede wszystkim:

  • dopracowany skład, który zapewnia zarówno zabezpieczenie, jak i zmianę koloru drewna. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć pewność, że przez długi czas pomalowane drewno będzie wyglądało nieskazitelnie;
  • stworzenie twardej powierzchni, co sprawia, że drewno jest chronione przed wgnieceniami i ścieraniem, a także promieniowaniem UV, dzięki czemu drewno nie blaknie na słońcu;
  • ochrona drewna przed wilgocią, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zostaną zatrzymane procesy gnilne, rozwój pleśni i grzybów, a na powierzchni drewna nie będzie utrzymywały się krople deszczu czy rozlanego napoju;
  • praca lakierobejcy z drewnem, która pozwala na delikatne zabarwienie malowanej powierzchni na wybrany kolor, co pozwala na podkreślenie naturalnej struktury i słojów drewna.

 

Lakierobejca — zastosowanie

Chcąc skutecznie zastosować lakierobejcę, należy prawidłowo przygotować powierzchnię. Dokonując renowacji starych powierzchni drewnianych, które wcześniej były już pokryte preparatami do drewna, należy najpierw je usunąć, szlifując drewnianą powierzchnię ręcznie lub z użyciem elektronarzędzi. Można także wykorzystać środki chemiczne do zdejmowania powłok różnego rodzaju lub opalarkę. Ostatni sposób wymaga jednak wprawy, ponieważ łatwo można uszkodzić powierzchnię drewna.

Kolejnym krokiem jest naprawa ubytków za pomocą masy szpachlowej lub kitu. Warto pamiętać, aby były one przeznaczone do danego gatunku drewna. Po ich wyschnięciu należy powierzchnię odpylić, umyć i odtłuścić. Po całkowitym wyschnięciu można przejść do nałożenia lakierobejcy.

Aplikacja lakierobejcy jest prosta. Można to zrobić wałkiem, pędzlem lub natryskowo. Ostatnia z wymienionych metod jest najszybsza, jednak warto tutaj zwrócić uwagę, że lakierobejca musi być rozcieńczona w określonych proporcjach. Jeśli zrobi się to niewłaściwie, może ona utracić swoje właściwości. Dlatego malowanie natryskowe zaleca się jedynie przy dużych, drewnianych powierzchniach.

Warunki, w jakich można malować wybraną lakierobejcą, należy sprawdzić na opakowaniu produktu. Każdy producent może bowiem określa jasno np. temperaturę, w jakiej można nakładać preparat czy wilgotność powietrza. Lakierobejca powinna być nanoszona cienkimi warstwami. Ich ilość zależy od efektu, jaki chce uzyskać użytkownik, jednak warto pamiętać, że drewnianą powierzchnię należy pomalować minimum dwa razy. Każdą kolejną warstwę nanosi się po dokładnym wyschnięciu poprzedniej. Dzięki temu można mieć pewność, że ochrona drewna będzie jeszcze skuteczniejsza.

 

Lakierobejce w ofercie sklepu renowa24.pl — na co zwrócić uwagę wybierając wspomniane preparaty?

Wybierając lakierobejce z oferty sklepu renowa24.pl, warto wziąć pod uwagę:

  • rodzaj produktu — tutaj należy skupić się przede wszystkim na składzie, dzięki któremu będzie wiadomo, czy na drewno przed nałożeniem preparatu trzeba zaaplikować dodatkowo impregnat do drewna, czy ten krok można pominąć;
  • kolor — proponujemy lakierobejce w różnych kolorach, które pomogą stworzyć wyjątkowy efekt wizualny, a także doskonale podkreślą słoje drewna, czyniąc malowaną powierzchnię bardzo stylową;
  • producenta — oferujemy rozwiązania pochodzące od liderów rynkowych, którzy proponują lakierobejce o różnych składach i właściwościach;
  • cenę — ta uzależniona jest od składu produktu oraz marki.

 

FAQ

 

Czy warto zastosować lakierobejcę?

Lakierobejce sprawdzają się doskonale podczas renowacji komód, krzeseł czy regałów, jak również na powierzchniach drewnianych znajdujących się na zewnątrz, które narażone są na zużywanie się. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli użytkownikowi zależy nie tylko na odnowieniu mebli, ale także ich ochronie, czy uzyskaniu efektu dekoracyjnego. Lakierobejca tworzy elastyczną i trwałą powłokę, nadając jednocześnie malowanej powierzchni głęboką barwę, która dodatkowo podkreśla słoje.

 

Jakie są zalety stosowania lakierobejcy?

Lakierobejca łączy w sobie właściwości dwóch produktów — lakieru i bejcy, dzięki czemu można znacznie skrócić czas renowacji drewnianych powierzchni. Drewno poza walorami estetycznymi zyskuje także dobrą ochronę, ponieważ preparat chroni je przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniowaniem UV, dzięki czemu malowane powierzchnie nie blakną.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-25
Ok
pixel