t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby magnetyczne

( ilość produktów: 1 )

Farba magnetyczna to farba specjalistyczna, która tworzy na powierzchni magnetyczną powłokę pozwalającą np. przyczepianie magnesów, zdjęć i notatek itp. Farbę magnetyczną można z powodzeniem pokryć kolorową farbą nawierzchniową. Można zastosować ją nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach (w pokojach dziecięcych, kuchniach), ale także w szkołach, przedszkolach, biurach, czy warsztatach.

Farba magnetyczna pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny i sprawić, że pomalowana powierzchnia stanie się funkcjonalna — pozwoli stworzyć tablicę, która będzie mogła przyciągać magnesy. Dobierając odpowiedni produkt i stosując się do wskazówek producenta, można stworzyć powierzchnię, która będzie bez problemu przyciągać nawet duże magnesy.

Farby magnetyczne można stosować jako farby podkładowe. Warto mieć również na uwadze, że można ją zastosować bez warstwy nawierzchniowej. Po wyschnięciu tworzy warstwę zmywalną, czarną tablicę magnetyczną, do której można nie tylko przypiąć magnesy, ale także można pisać po niej kredą.

Farby magnetyczne są wodorozcieńczalne i prawie bezzapachowe w czasie aplikacji. Jest nie tylko bezpieczna dla ludzi i środowiska, ale posiada także niskie LZO. Można ją stosować wewnątrz pomieszczeń — na ścianach oraz na różnych przedmiotach z drewna i innych materiałów.

 

Farby magnetyczne — zalety stosowania produktu

Decydując się na farby magnetyczne, warto poznać ich zalety. Do najważniejszych należą:

  • Silne właściwości magnetyczne — wystarczą dwie warstwy farby, aby lekkie magnesy trzymały się, a nakładając natomiast cztery warstwy można liczyć na to, że na malowanej powierzchni utrzymają się nawet większe magnesy lodówkowe.
  • Właściwości wodorozcieńczalne — które pozwalają stworzyć konsystencję idealną do pokrycia wybranej powierzchni.
  • Bezzapachowość — farba magnetyczna wyróżnia się niskim LZO, dzięki czemu jest bezpieczna dla człowieka i środowiska naturalnego.
  • Skład powodujący, że farba magnetyczna jest szybkoschnąca — już po 30 minutach można jej dotykać, natomiast kolejną warstwę można nakładać już po 3 godzinach. Jest to atut, który pozwala na nałożenie kilku warstw farby w ciągu jednego dnia.

 

Farba magnetyczna — zastosowanie produktu

Farbę magnetyczną można zastosować w każdym miejscu, w którym może przydać się tablica magnetyczna. Mowa tutaj nie tylko o pokoju dzieci, czy kuchni, ale również w łazience i biurze.

Zastosowanie farby magnetycznej pozwala powiesić notatki, zdjęcia, czy szkice wszędzie tam, gdzie pinezki lub taśma klejąca mogłyby uszkodzić ścianę. Farba magnetyczna to doskonałe rozwiązanie dla dzieci. Możliwość wieszania literek, figurek i innych elementów sprawia im wiele radości. Dzięki temu pobudzają swoją kreatywność. Chcąc wyczyścić pomalowaną powierzchnię, wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką.

Farby magnetyczne dostępne są nie tylko w bieli, ale także w kilku innych kolorach. Możliwe jest także pomalowanie farby magnetycznej lakierem tablicowym. Jeśli farba magnetyczna ma być zastosowana, jako podkład, należy nałożyć jej od 5 do 6 warstw.

Przed nałożeniem farby magnetycznej należy prawidłowo przygotować podłoże — musi być czyste i odtłuszczone. Starą farbę trzeba usunąć i wygładzić wszelkie nierówności. Im gładsza powierzchnia, tym lepszy efekt końcowy można uzyskać. Przed nałożeniem farbę należy dokładnie wymieszać, aby proszek żelaza, który znajduje się na dnie równomiernie rozłożył się w farbie. Farby magnetyczne można nakładać za pomocą pędzla lub wałka. Nie można jej nakładać natryskowo.

Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw należy odczekać około 4 godzin. Czas wysychania ostatniej warstwy przed nałożeniem normalnej farby nawierzchniowej powinien wynosić 24 godziny. Użytkownik musi pamiętać, że farba magnetyczna nie może być mieszana ze zwykłą farbą. Nie można także rozcieńczać farby magnetycznej, ponieważ zmniejszą się właściwości magnetyczne. Malowanie farbą magnetyczną należy przeprowadzać w temperaturze pokojowej.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając farby magnetyczne w sklepie renowa24.pl?

Wybierając farby magnetyczne w sklepie renowa24.pl należy skupić się na:

  • wielkości opakowania — w ofercie dostępne są małe i duże puszki, dzięki czemu można dobrać ich wielkość do powierzchni, która ma być pomalowane;
  • kolorze — proponujemy nie tylko czarne i białe farby magnetyczne, ale także w innych barwach, które można dopasować do aranżacji wnętrza;
  • producencie — oferujemy farby magnetyczne wyprodukowane przez liderów rynkowych w zakresie produkcji farb;
  • cenie — która dopasowana jest zarówno do wielkości opakowania oraz składu, jak i producenta.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi rodzajami farb. Rozwiązaniem godnym uwagi, które uzupełni farby magnetyczne, są farby tablicowe.

 

FAQ

 

Czy warto zastosować farby magnetyczne?

Farba magnetyczna na ścianie daje wiele możliwości nie tylko na ciekawą zabawę, ale również na uporządkowanie magnesów z wycieczek, czy notatek. Dzięki niej zarówno najmłodsi, jak i dorośli zyskają wiele przestrzeni do uporządkowania dnia.

 

Jakie są zalety stosowania farb magnetycznych?

Atutem zastosowania farby magnetycznej jest możliwość uporządkowania przestrzeni. Przyciągająca farba pozwala nie tylko zawiesić na ścianie magnesy, ale także klucze czy drobne, metalowe narzędzia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-27
Pozytywnie
pixel