t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby do posadzek betonowych

( ilość produktów: 14 )

Farby do posadzek betonowych to specjalistyczne produkty chemoutwardzalne, dzięki którym można zabezpieczyć i wykończyć podłogi betonowe w piwnicach lub garażach, a także na zewnątrz. Farba tego typu w zależności od rodzaju, zapewnia ochronę mechaniczną, która jest odporna na ruch pieszy oraz sporadyczny ruch kołowy. Dodatkowo jest w stanie stworzyć niekurzącą się powłokę.

W ofercie renowa24.pl znajdują się farby chemoutwardzalne, które stworzono na bazie żywicy epoksydowej albo poliestrowej. Każdy z dostępnych produktów różni się składem oraz rodzajem utwardzacza, co determinuje, do jakiego podłoża można wykorzystać daną farbę.

Wybierając farby do posadzek betonowych można mieć pewność, że stworzą one gładką, jednolitą powierzchnię, która będzie szczelna, estetyczna i łatwa w utrzymaniu czystości.

Farba do posadzek betonowych — najważniejsze właściwości

Wybierając farbę do posadzek betonowych, należy zwrócić uwagę na jej najważniejsze właściwości. Należą do nich:

 • możliwość wykorzystania farby zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz;
 • zabezpieczenie posadzki przed kurzem;
 • skład, który pozwala na ruch pieszy i sporadyczny, lekki ruch pojazdów;
 • stworzenie powłoki odpornej na chemikalia i oleje;
 • estetyczne i satynowe wykończenie;
 • zabezpieczenie antypoślizgowe (jeśli wybrana zostanie farba antypoślizgowa);
 • możliwość aplikacji za pomocą pędzla, wałka lub natryskowo.

Farby do posadzek betonowych — zalety rozwiązania

Użytkownicy, którzy zastanawiają się, czy zastosowanie farby do posadzek betonowych to dobre rozwiązanie, powinny poznać zalety tego rozwiązania. Do najważniejszych atutów należą:

 • specjalnie opracowana formuła, która sprawia, że farba jest prosta w nakładaniu i szybko wysycha. Dzięki temu użytkownik w krótkim czasie może stworzyć gładką powłokę;
 • skład, który pozwala mieć pewność, że farba będzie odporna na ścieranie, zadrapania i uderzenia, która będzie prezentować się nieskazitelnie przez wiele lat;
 • mnogość barw, które pozwalają dopasować farbę do potrzeb użytkowników oraz otoczenia, jeśli farba do posadzek betonowych będzie stosowana na zewnątrz.

Farby do posadzek betonowych — zastosowanie

Użytkownik, który zdecydował się na pomalowanie posadzki betonowej przeznaczoną na ten cel farbą, musi najpierw ocenić, czy była ona wcześniej malowana, czy nie. Jeśli tak, należy najpierw usunąć starą farbą, np. za pomocą szlifierki do betonu. Jeśli pojawią się nierówności lub ubytki, należy je zniwelować (sprawdzi się w tym wypadku szybkowiążąca zaprawa renowacyjna do betonu).

Kolejnym krokiem jest odkurzenie i odpylenie powierzchni. Podłogę można wcześniej wyczyścić używając szczotki drucianej, a nawet wypiaskować, po czym należy ją dokładnie odpylić. Brudne i tłuste plamy trzeba usunąć odpowiednim rozpuszczalnikiem. Są to ważne czynności, ponieważ tylko dobrze przygotowane podłoże pozwoli dobrze przywrzeć farbie i stworzyć tym samym trwałą powłokę.

Jeśli farbą ma być pokryta nowa podłoga, należy pamiętać, że powinna być ona wysezonowana przez co najmniej 28 dni. Nie może mieć rys, spękań, a także mleczka cementowego.

Malowanie farbą do posadzek betonowych można wykonać pędzlem, wałkiem lub za pomocą metody natryskowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając farby do posadzek betonowych z oferty renowa24.pl?

Wybierając farby z naszej oferty, użytkownik powinien zwrócić uwagę na:

 • skład produktów — oferta obejmuje produkty, w których skład wchodzą różnego rodzaju żywice, dzięki którym można osiągnąć określoną powłokę;
 • producenta — zapewniamy produkty pochodzące od liderów rynkowych w zakresie farb;
 • pojemność — farby do posadzek betonowych dostępne są w opakowaniach różnej wielkości, dzięki czemu każdy może wybrać pojemność dopasowaną do powierzchni, jaką chce pomalować;
 • cenę — uzależniona jest nie tylko od składu i producenta, ale również od pojemności wybranej farby do betonu.

FAQ

warto zastosować farby do posadzek betonowych?

Betonowa posadzka jest wrażliwa i chłonie różne zanieczyszczenia, które mogą powodować trwałe uszkodzenia jej struktury. Aby tego uniknąć i jak najdłużej zachować walory zarówno wizualne, jak i użytkowe, jaką ma podłoga wykonana z betonu, warto zastosować farby do posadzek betonowych o określonym składzie.

Jakie są zalety stosowania farb do posadzek betonowych?

Do najważniejszych atutów farb do posadzek betonowych należy jej skład, dzięki któremu można osiągnąć trwałą i gładką powłokę. Co więcej odpowiednio dobrana formuła sprawia, że nałożona farba szybko wysycha, dzięki czemu w krótkim czasie można korzystać z podłogi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-25
Ok
pixel