t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby do kostki brukowej

( ilość produktów: 30 )

Prawidłowo pielęgnowana kostka brukowa będzie doskonałą ozdobą ogrodu, podjazdu, czy ulicy. Poza myciem i szorowaniem, które pozwoli odzyskać jej blask, warto także zastosować farby do kostki brukowej, dzięki której właściciel posesji nada jej nowego wyglądu. Efekt jest bardzo trwały, ponieważ dostępne w ofercie renowa24.pl produkty penetrują strukturę kostki, wypełniając jej pory.

 

Farba do kostki brukowej — właściwa impregnacja w dobrej cenie

Kostka brukowa jest wygodnym rozwiązaniem, które jest niezastąpione w miejscach publicznych, przy sklepach, punktach usługowych oraz w każdej przestrzeni, w której użytkownikom zależy na prostych powierzchniach bez dziur i kałuż, które będą utrudniały poruszanie się. Aby kostka brukowa zawsze wyglądała estetycznie i co więcej, przez wiele lat spełniała swoje zadanie, należy ją prawidłowo zaimpregnować.

Farby do kostki brukowej, w zależności od rodzaju, pozwalają nie tylko zwiększyć jej trwałość, ale także nadać jej określony kolor. Prezentowane farby zapewniają skuteczną ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i tworzą warstwę ochronną.

Farba do kostki brukowej — zalety rozwiązania

Wybierając farbę do kostki brukowej należy wziąć pod uwagę nie tylko wykończenie elewacji, ale również właściwości, jakie posiada wybrany preparat oraz zalety, jakimi wyróżnia się na tle innych. Do najważniejszych korzyści ze stosowania farby do kostki brukowej należą:

  • Dobrze dopracowany skład, dzięki któremu farba chroni kostkę przed uszkodzeniami czy nadmiernym ścieraniem się, co sprawia, że jej właściciel przez długi czas może cieszyć się jej dobrą kondycją.
  • Formuła, która tworzy powłokę ochronną, zapobiegającą wchłanianiu wilgoci, a także ograniczeniu szkodliwego działania promieniowania UV. Oznacza to, że kostka brukowa przez wiele lat nie będzie pękać i blaknąć.
  • Funkcja ochronna farby do kostki brukowej, która zapewnia brak wnikania w beton zanieczyszczeń, co pozwala na to, aby kostka przez długi czas prezentowała się nienagannie (bez widocznych plam czy przebarwień).
  • Mnogość kolorów, która pozwala zmienić barwę kostki brukowej na taką, która akurat jest w modzie lub pasuje do elewacji budynku.
  • Powłoka, która tworzy się na kostce po jej pomalowaniu, pozwala utrzymać ją w czystości, dzięki czemu mycie kostki myjką ciśnieniową jest znacznie bardziej efektywne i łatwiejsze. Co więcej — nie trzeba tego robić często, ponieważ brud nie wnika w powierzchnię.
  • Duża wydajność farby, dzięki czemu jedno opakowanie starcza na pokrycie dużej powierzchni, co ma pozytywny wpływ na koszt całej renowacji.

 

Farba do kostki brukowej — zastosowanie

Chcąc pomalować kostkę brukową farbę, należy wybrać odpowiednią porę na jej aplikację. Pogoda musi być stabilna, ciepła i bezwietrzna. Tylko wtedy można mieć pewność, że wybrana farba do kostki brukowej będzie spełniała swoje zadanie w 100%. Farbę należy nałożyć w dwóch warstwach. Podczas schnięcia nie powinna mieć kontaktu z wilgocią. Nie może także zamoknąć. Pomiędzy nałożeniem pierwszej i drugiej warstwy, należy bezwzględnie odczekać czas, jaki producent farby do betonu określił na opakowaniu — jest to minimum 6 godzin.

Przed nałożeniem farby, kostkę brukową należy prawidłowo przygotować. Trzeba ją dokładnie umyć i osuszyć. Po malowaniu i wyschnięciu nie powinna mieć kontaktu z wodą przez co najmniej 8 godzin. Warto zatem wcześniej sprawdzić prognozę pogody i wybrać na renowację kostki brukowej ładny, bezdeszczowy dzień.

 

Farba do kostki brukowej — na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając rozwiązanie z oferty sklepu internetowego renowa24.pl?

Decydując się na farbę do kostki brukowej z oferty naszego sklepu, użytkownik powinien zwrócić uwagę na:

  • pojemność — oferujemy farby w mniejszych i większych opakowaniach, dzięki czemu można dopasować ich wielkość do swoich potrzeb;
  • cenę — która uzależniona jest od składu, wielkości opakowania i producenta;
  • kolory — w ofercie znajdują się farby do kostki brukowej w wielu kolorach, które pozwolą dopasować preparat do potrzeb, elewacji, jak i otaczającego posesję krajobrazu;
  • parametry — każda farba do kostki brukowej wyróżnia się innymi parametrami, które należy dopasować do własnych potrzeb.

 

FAQ

 

Czy warto zastosować farby do kostki brukowej?

Impregnowanie i malowanie kostki brukowej jest zalecane szczególnie w miejscach, w których jest intensywnie użytkowana, przez co narażona na uszkodzenie i zabrudzenia. Odpowiednio dobrana farba do kostki brukowej (przede wszystkim wodoszczelna) pozwoli znacząco poprawić właściwości wybranej kostki brukowej i nadać jej odpowiednią, żywą barwę.

 

Jakie są zalety stosowania farby do kostki brukowej?

Jedną z zalet szczególnie docenianych przez użytkowników jest to, że farba do kostki brukowej znacznie ułatwia utrzymanie jej w czystości. Nałożoną powierzchnię bez obaw można myć myjką ciśnieniową, co okazuje się jeszcze łatwiejsze i bardziej efektywne. Nie trzeba także robić tego tak często, jak dotychczas, ponieważ brud nie wnika w powstałą po pomalowaniu powłokę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel