Sposoby mycia okna dachowego Fakro

2019-11-22
Sposoby mycia okna dachowego Fakro

Wstawiając okno dachowe, cieszymy się pięknym widokiem nieba, widzianego przez idealnie czystą szybę. Jednak warunki atmosferyczne nie sprzyjają utrzymaniu w czystości tego typu okien. Padający na nie deszcz czy śnieg, zostawia smugi i zabrudzenia, z kolei świecące słońce mocno je uwypukla. Kurz z ulicy także nie jest sprzymierzeńcem czystego okna, dlatego nasz entuzjazm często szybko opada, gdy zastanowimy się, jak umyć okno dachowe? Nie martwmy się, to prostsze niż nam się wydaje. Firma Fakro projektując swoje okna, pomyślała także, jak rozwiązać problem wyczyszczenia zarówno ram jak i samej szyby wewnątrz i na zewnątrz w bardzo łatwy i bezpieczny sposób.

Okna dachowe FTP, FTU, są obrotowe. Zawias umieszczony jest w połowie wysokości ramy, co w łatwy sposób pozwala nam obrócić skrzydło o 180 stopni. Z oknami uchylno-obrotowymi FPP, PPP i FEP postępujemy w taki sam sposób.

mycie okien

Okna o podwyższonej osi obrotu myjemy po zablokowaniu skrzydła przez zasuwkę przy kącie 160 stopni.

Okno dachowe jak myć? Zacznijmy mycie okna od ram okiennych zewnętrznych. Na nich najczęściej gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Do mycia używamy ciepłej wody z płynem lub mydłem. Zalecamy mycie ram i okien miękką gąbką, aby szorstkimi myjkami nie uszkodzić mytej powierzchni. Aby umyć ramę i szybę z zewnątrz, otwieramy okno i obracamy je o 180 stopni. Gdy rama zewnętrzna jest czysta, myjemy ją wewnątrz. Następnie płynem do mycia szyb myjemy okno także na zewnątrz a potem wewnątrz. W kilka minut nasze okno błyszczy i nie wymaga dodatkowych czynności.

mycie okien

Jeśli nasze okno umieszczone jest wysoko w dachu, można sięgnąć po drabinę lub teleskopową myjkę a następnie zebrać nadmiar wody teleskopową ściągaczką.

Okno dachowe jak umyć – mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na to pytanie i teraz mycie okien dachowych nie będzie już żadnym problemem. Szczególnie w okresie przedświątecznym każdy chciałby, aby jego okna były utrzymane w czystości i aby widok cieszył oko, a nie zatrzymywał się na nieestetycznych smugach. Klienci często zadają nam pytanie jak umyć okno Fakro i doskonale rozumiemy wszystkie wątpliwości. Producent zapewnił użytkownikom możliwość łatwego i przyjemnego umycia naszych okien dachowych.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel