Kołnierz EDQ - dlaczego warto?

2020-02-24
Kołnierz EDQ - dlaczego warto?
Wychodząc naprzeciw potrzebom dekarzy, firma VELUX wprowadziła do swojej oferty nowy kołnierz VELUX EDQ przeznaczony do montażu okien do poddaszy w dachach krytych blachą na rąbek. Kołnierz EDQ jest unikalnym rozwiązaniem o wyjątkowej estetyce oraz szczelności. Każdy dekarz bez problemu wkomponuje go w pokrycie, bo jego instalacja jest prosta.

Ważną zasadą dobrego montażu jest właściwe osadzenie okna w konstrukcji dachu, poprawne zainstalowanie a także prawidłowy montaż pokrycia dachowego wokół okna. Aby te wszystkie elementy zostały spełnione niezbędny jest wysokiej jakości kołnierz uszczelniający. Dlatego kołnierz EDQ jest rozwiązaniem, które charakteryzują się odpowiednią izolacyjnością oraz znakomicie komponuje się z dachem. Takie wymagania spełnia właśnie nowy kołnierz firmy VELUX EDQ, ponieważ został on przygotowany do montażu okna w metalowych panelach dachowych na rąbek stojący.kołnierz


Idealne dopasowanie

Blacha na rąbek to modne i coraz częściej wybierane pokrycie dachowe.

Kołnierz VELUX EDQ zapewnia wysoką estetykę montażu okien dzięki płaskiemu modułowi podokiennemu. Sprawdzi się on również przy instalacji okien w zespoleniu.

Wykonany jest z lekkiego aluminium w kolorze szarym RAL 7043, tak samo jak oblachowania okien dachowych VELUX. Tworzy spójną tonację wraz z pokryciami z blachy na rąbek.

Został on przygotowany z myślą o metalowych panelach dachowych na rąbek firmy RUKKI lub innego producenta o wysokości rąbka 25-40 mm.

Kołnierz EDQ jest produktem solidnym i trwałym. Nie wymaga konserwacji oraz posiada wzmocnienia chroniące go przed korozją. Dostępny jest w 26 kolorach.kołnierz


Stosując kołnierz EDQ możemy montować wszystkie typy okien dachowych samodzielnie lub w połączeniu w zestawach poziomych na dachach o kącie nachylenia od 15-90 stopni.

Występuje w dwóch wariantach:

 1. standardowym EDQ 000;
 2. z pakietem ciepłego montażu EDQ 200.

Zalety:

 1. Płaski moduł podokienny zapewniający najwyższy poziom estetyki
 2. Dodatkowa izolacja termiczna ościeżnicy
 3. Kompatybilność z systemem ciepłego montażu BDX
 4. Montaż kołnierza EDQ jest zgodny z zaleceniami montażowymi firm VELUX i RUUKKI
 5. Kołnierz EDQ ma szerokie zastosowanie i duże możliwości montażu do różnych producentów blachy na rąbek o wysokości w zakresie 25 do 40mm
 6. Zachowana odpowiednia wentylacja
 7. Montaż w dachu o kącie nachylenia 15˚-90˚
 8. Kołnierz EDQ przeznaczony do blachy na rąbek


kołnierz


Kołnierz EDQ -detale montażu

 1. Dolna część kołnierza z listwą mocującą
 2. Boczne elementy ościeżnicy
 3. Paski izolacji termicznej
 4. Górna część kołnierza
Kołnierz EDQ zapewnia lepszą izolacyjność montażu okna dachowego, ponieważ w komplecie wraz z nim znajdziemy dodatkowe boczne ocieplenia ościeżnicy – wariant EDQ 0000.

Kołnierz dostępny jest w wariancie ciepłego montażu EDQ 2000, który zawiera ramę izolacyjną BDX, izolację przeciwwilgociową BFX oraz rynienkę odwadniającą. Ten wariant to wyższa pewność poprawności montażu oraz możliwość przedłużenia gwarancji na okno VELUX o dodatkowe 10 lat.VELUX - kołnierz EDQ do blachy na rąbek.buduj i remontuj razem z nami


Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel