Jak policzyć zużycie materiału dociepleniowego na 1m2 ściany? Ile może kosztować ocieplenie domu?

Zużycie materiału izolacyjnego zależy przede wszystkim od grubości warstwy izolacyjnej, jaką zaplanowano do docieplenia budynku. Pełny koszt docieplenia to nie tylko cena styropianu, która tak naprawdę jest niewielkim procentem całej ceny, ale także inne materiały wchodzące w skład pełnego systemu ociepleń - siatka, kleje, grunty i tynki. Koszt pozostałych materiałów będzie niezmienny, bez względu na grubość zastosowanego styropianu.

Jak widać powyżej, szukanie oszczędności na grubości styropianu jest niezasadne. Co więcej może spowodować, że budynek nie zostanie prawidłowo docieplony, co będzie miało znaczny wpływ na koszt ogrzewania zimą.

Licząc koszt ocieplenia domu zakłada się, że około połowa kosztów, które trzeba ponieść ocieplając dom stanowią środki pomocnicze do wykonania prac (np rusztowanie) i sama robocizna.

Jeżeli chcesz wiedzieć mniej więcej, jaki koszt docieplenia budynku poniesiesz i jaki styropian wybrać, wykorzystaj specjalne konfiguratory, które możesz znaleźć na stronach producentów materiałów dociepleniowych, np. na stronie Termo Organiki.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel